Bigjigs, maileg, miss pompon, domek dla lalek
Bigjigs, maileg, miss pompon, domek dla lalek
DSC02777
Bigjigs, maileg, miss pompon, domek dla lalek
maileg
maileg
Dziewczęca dziewczynka (girly girl).

Od dziecka obcowała z dinozaurami, robotami, toną aut i resorówek. Przez rok codziennie w jej łóżku ‚wybuchał wulkan’ albo ‚pędziło tornado’. W bajkach wyścigi i potwory. Na podwórku piłka, rower i pęd. Mówi o sobie jak o płci brzydszej „byłam, zrobiłam”. I choć pobawi się autem czy wielkim smokiem to zawsze z gracją i lekkim strachem. Jak prawdziwa dama czy delikatna księżniczka.

Typowa mała dziewczynka. Od rana zabawa w dom i rodzinę. „Jeni jeśt małą myśtą, a mami, tatą myśtą”- komenderuje. Potem ustawia mebelki w domu i parzy kawę. Dla taty „myśty”, ale temu prawdziwemu też nalewa filiżankę. Pierze ubranka w ‚pralce’, przyrządza obiady. Następnie wraca do lalek i ostrożnie przebiera całą rodzinkę, po czym układa w wózku i prowadzi na spacer.

Nikt jej tego nie uczył. Matka w dzieciństwie bawiła się resorówkami i łaziła po płotach. Do tej pory ma problem z zaaranżowaniem ‚scenki domowej’ dłuższej niż 4 min. Kura domowa  także z niej marna.
Lenka obala więc wszelakie gendery. We krwi ma bycie małą kobietką. Uwielbia opowiadać historyjki w trakcie zabawy, mierzyć ubranka długimi minutami przeglądać się w lustrze. Lubi udawać baletnicę (patrz TU) i wcale nie przeszkadza jej, że kostium jest lekko ‚gryzący’. W trakcie czesania siedzi nieruchomo, lub podaje ozdoby do włosków. Upiera się samodzielnie wybierać bieliznę, koszulki i buty. Na palcu zabaw grzecznie dłubie w piaskownicy lub buja się na huśtawce. W markecie z zapałem wybiera produkty.

Obcowanie z nią to czysta przyjemność. Jej uśmiech, zachwyt nad drobnostkami i niesamowita wdzięczność, ujmują każdego.
Wita się w drodze ze wszystkimi maluchami, mamami i nianiami. Przytuli pielęgniarkę w gabinecie lekarskim.  Odpowie jak ma na imię i ile ma lat.
A wieczorem z największą gracją i (na miarę możliwości) dykcją mówi wierszyk. Dumnie choć z lekkim zawstydzeniem spoglądając na rodziców spod opadającego kosmyka.
Następnie wybiera piżamkę – Bambi, Roszpunka lub Peppa.
I zasypia, po dziewczęcemu poprawiając opadające na twarz włoski.

maileg
maileg

a
Bigjigs, domek dla lalek

Sukienka- Nosweet

Domek dla lalek i myszek :)- Bigjigs

Myszki & mysi osprzęt- Maileg

Pompony- Miss Pompon

Zdjęcia – SONY NEX 5T