barbara o'neal
barbara o'neal
barbara o'neal
barbara o'neal
barbara o'neal
barbara o'neal jak znaleźć przepis na szczęście
Ranek, południe, a najlepiej wieczór. Wygodny fotel na werandzie, hamak, lub koc rozłożony nad jeziorem. Śpiew ptaków, cykanie świerszczy, szum fal i promienie słońca na skórze. W ręce książka. Obok pyszny napój. To właśnie ta chwila.
Znad okularów spoglądamy na kładkę, zaczynamy czytać..
A tam.. wojny secesyjne, księżne niedomyte, pochód papieży, krwawa jatka z wampirami lub innym Dexterem albo epopeja niepojęta.
O nie. To nie dla mnie!
Ta chwila relaksu może być przez innych wyśmiana, bo lektura mało ambitna, jednak wisi mi to i powiewa na ciepłym wietrze. Ja odpoczywam. Mój mózg odpoczywa. Więc książka ma być lekka, przyjemna i radosna.

Warunki te spełniają czytadła Baśki O’Neal.
Są wprost idealne. Ciepłe, wyciszające, rodzinne.. z zapachem jedzenia w tle. Najsłabszą ich stroną są tytuły. Na Boga, lekki wstyd wyjąć przy ludziach ‚Receptę na szczęście’..
Ale jak obłożymy książki w papier śniadaniowy, reszta jest doskonałą odskocznią od nudy i rutyny dnia codziennego.

Pierwszą przeczytałam „Receptę na miłość” i do tej pory w moim sercu wygrywała ze ‚szczęściem’. Książkę nazwałabym ‚sielankową’ mimo, że w tle opowiadania rozgrywają się wszelakie dramaty, to jednak styl pisania autorki i prowadzenie historii sprawiają, że łez lać nie trzeba, a raczej czerpać siłę od bohaterki głównej. Lub zacząć piec chleb. Więcej nie zdradzę…

„Jak znaleźć przepis na szczęście” było jak dla mnie słabszą pozycją (być może dlatego, że przeczytałam dopiero 1/3 książki), do wczoraj. Obecnie uwielbiam każde jej słowo, bo łączy mnie z bohaterką pewien problem. Obie jesteśmy niepełnosprawne (ja w chwili obecnej, bohaterka zawsze).
Elena w młodym wieku uległa wypadkowi i całe życie boryka się z wszelakiej maści bólami.
Mimo tego to nie problemy fizyczne stoją jej na przeszkodzie w drodze do szczęścia, spełnienia.

Fajnie czyta się dwie różne historie tej samej autorki. Widać w nich jej zamiłowanie do kuchni, gotowania, miłość do psów i .. mężczyzn. Wyraźnie nakreśla się także dylemat kobiet XXI wieku- kariera kontra królowanie w domu.

A więc Mojito w dłoń, hyc na hamak i mmmmmm… chwilo trwaj!

barbara o'neal jak znaleźć przepis na szczęście
barbara o'neal jak znaleźć przepis na szczęście
barbara o'neal jak znaleźć przepis na szczęście