Podróże

Belvedere Zakopane – hotel dla rodzin z dziećmi

Belvedere Zakopane 27


Wakacje w górach to nie tylko piękne widoki, szumiące strumyki, zapach oscypków i karnie, co wieczór zwiedzane straganów na Krupówkach. To też, w przypadku rodzin z dziećmi, długie wieczory w hotelu i … czasami nuda. Bo ileż można chodzić, a raczej ciągnąć, nieść, taszczyć, targać czy pchać dziecia? Rodzic też ma ochotę na chwilę oddechu… że o odpoczynku nie wspomnę!

Do Zakopanego zaprosił nas Hotel Belvedere… już rok temu. Ale jakoś nie po drodze nam było. A szkoda. Ten luksusowy ośrodek sprawił, że nasze wczasy kojarzą się nam nie tylko z bajecznymi tatrzańskimi krajobrazami, przemierzonymi kilometrami, ale także z doskonałym czasem spędzonym w ośrodku.

Hotel Belvedere z zewnątrz prezentuje się okazale, acz widać silnie góralski styl architektoniczny. Wewnątrz zaś wykończony jest w stylu, jako to mawiam „Ludwik XVI” ;). Jeśli jesteście fanami minimalizmu lub stylu skandynawskiego, możecie czuć się przytłoczeni. Jednak to góry, a górale nie znają pojęcia minimalizmu. Więc jest na bogato, komfortowo i luksusowo. Jednak rekompensuje nam to wiele aspektów hotelowego życia.

Jedzenie w hotelu

W dziesiątkach odmian i niedorzecznych ilościach. W wersji dla dorosłych i dla dzieci. Często bywam w hotelach, ale śmiało mogę dać 10/10 za hotelową kuchnię, świeżo pieczone ciasta, chleby, sery i wędliny. Do tego dużo ryb i naprawdę dobre mięsa. Warzyw pod dostatkiem we wszystkich odmianach i stadiach przygotowania.

Wellness i spa

Jeśli przed wakacjami (jak ja) nie zdążyłaś uregulować brwi czy zrobić odrostów, wszytko masz na miejscu. Basen zaś jest wieczonym obowiązkowym punktem do zaliczenia. Nawet jeśli Wy, dorośli nie macie ochoty, zaciągną Was tam dzieci. Pływalnia jest spora, z brodzikiem i zjeżdżalnią. Na końcu basenu, znajdują się 3 wielkie akwaria z rybami (do których można dostać się tylko płynąc), co sprawia, że maluchy są zachwycone!

Atrakcje dla dzieci

I najlepsza część – projekt ANTYnuda, czyli masa atrakcji dla dzieciaków (obejrzyjcie filmiku –> TU). Warsztaty, zabawy, wspólne wyjścia, kids spa. Bezpłatna opieka do dzieci praktycznie przez cały dzień jest pomysłem bajecznym! Skorzystałam zaledwie 2x, ale dobrze było wiedzieć, że jeśli chcę napisać post, czy spakować się albo umyć się czy po prostu odpocząć, ktoś w atrakcyjny sposób zajmie się moimi dziećmi. A maluchy po 3 tyg. bez przedszkola rwały się wręcz na zajęcia i do innych dzieci. Ogólnie hotel jest zdominowany przez najmłodszych. Dzieciaki szybko zawierają znajomości i przyjaźnie. I ze łzami w oczach opuszczają Hotel…

DSC05892-2 DSC05895-2
DSC05900-2 DSC05727-2 DSC05728-2

Warsztaty dla dzieci:

Warsztaty kucharskie

DSC05768-2

Zumba!

DSC05852-2 DSC05853-2

Projektowanie strojów i pokaz mody

11846371_1139409156087364_544186725_n

I wiele, wiele innych na których nie zdążyliśmy się pojawić.

Restauracja na dachu Hotelu „Pod Aniołami” to jedno z piękniejszych miejsc na wypicie porannej kawy czy wieczornego drinka.

DSC05733-2

Jak to powiedziała Lenka: „Wiesz mamo.. Wspaniale było na tych wakacjach!”
Było!

Więcej zdjęć i ich subiektywna ocena na —-> ugotowani.tv