Dom i wnętrza, Parenting

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci! Się upierze. Się!

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci! Się upierze. Się! 06


Od kilku dni po sieci krąży bajeczny mem dotyczący prania (by KURA):

13669443_771923449613484_7800778681369515068_o
Tak to mniej więcej wygląda w każdej rodzinie. Nawet super wspierający mąż i ojciec nie ogarnie pralki. Czasami podejrzewam, że to jakaś genetyczna nieudolność i trwałe zmiany w mózgu. Ci sami mężczyźni co dłubią w komputerze, 75 kabli do telewizora podłączą, latają szukając pokemonów i używają okularów wirtualnej rzeczywistości, podchodząc do pralki minę mają nietęgą.
Asotoosochosi? – to jedyne co potrafią wystękać. Więc my im rozprawkę o programach, kolorach, proszkach, rodzajach. To dziecięce, to dorosłe, czytaj metki. I patrząc na ten błędno – przerażony wzrok dochodzimy do wniosku, że zrobimy to same. Lepiej. Wiadomo.

IMG_5651

A dzieci? No brudne. I szczęśliwe, nikt nie zaprzeczy. Jak jedzą arbuza to kapie po szyji, brzuchu, kolanach, do skarpet. Jak czereśnie to wsmarowane we włosy, uszy, koszulkę i dywan, że o lodach nawet nie wspomnę…

Teraz odpiera się je łatwiej, bo są duzi i szczęśliwie niealergiczni. Odplamiacz, proszek i po sprawie. Jak się nie odpierze to… telefon do mamy i ona odprawi swoją magię i potem jest jak nowe (pewnie dopiero przed śmiercią mi zdradzi co tam z tymi ubraniami tak naprawdę robi, że wszystko się odpiera ;)).

2 1

Ale kiedyś nie było tak łatwo… Wrażliwa i delikatna skóra maluszka wymagała delikatnego proszku od zawsze. Moja mama opowiadała, że kiedyś nie było to takie proste i prało się w płatkach mydlanych. Wszystko było super, poza tym, że ubranka średnio pachniały, a plamki po jedzeniu słabo się dopierały. Obecnie nie musimy stać przy tarze, ani ‘Frani’, jednak wciąż zależy nam na ochronie delikatnej i wrażliwej skóry maluszka.

proszek bobini baby color

Proszek Bobini jest przyjazny dla portfela mamy, jak również dla dziecka. Hipoalergiczny, niepodrażniający, przeznaczony do prania ubranek mających kontakt ze skórą wyjątkowo delikatną i wrażliwą. Zastosowana formuła chroni kolory ubrań i zapobiega transferowi barwników między tkaninami podczas prania. Receptura oparta na naturalnym mydle (tym, którego używały nasze mamy), skutecznie usuwa zabrudzenia i nie powoduje podrażnień. Może być używany już od pierwszych dni życia. Nie zawiera enzymów, wybielaczy optycznych i barwników, które mogą powodować podrażnienia. Ma bardzo dobre opinie wśród mam (–> TU)!

Cechy i funkcje produktu:

  • Hypoalergiczny, zawiera naturalne mydło, dzięki któremu skutecznie usuwa zabrudzenia, dobrze się wypłukuje i nie powoduje podrażnień
  • Dedykowany do ubrań kolorowych – zastosowana formuła chroni kolory i zapobiega transferowi barwników miedzy tkaninami
  • Może być stosowany od pierwszych dni życia
  • Posiada delikatną kompozycję zapachową
  • Nie zawiera enzymów, które w kontakcie ze skórą dziecka mogą wywołać alergie
  • Nie zawiera barwników – które mogą wzmagać reakcję alergiczną, zwiększając wrażliwość skóry na inne składniki
  • Nie zawiera wybielaczy optycznych, które mogą powodować podrażnienia
  • Nie zawiera  fosforanów – składników chemicznych,  które zanieczyszczają zbiorniki wodne
  • Posiada nowoczesną, skoncentrowaną formułę
  • Został przebadany dermatologicznie
  • Polecany do prania odzieży osób o skórze szczególnie wrażliwej i skłonnej do alergii

   

  IMG_5653 bobini color
  A mamie po praniu zostaje tylko prasowanie, sortowanie, układanie… :)