Podróże

CitiBreak – czyli ekspresowe zwiedzanie w Wenecji z dziećmi

ajlepsze do przedszkola, CitiBreak - czyli ekspresowe zwiedzanie w Wenecji z dziećm 30


To moja pierwsza tego typu wycieczka autem przez świat… a w sumie to przez Europę. Nigdy nie byłam fanką przemierzania takich odległości samochodem, jednak postanowiłam się przełamać i spróbować takiego stylu podróżowania. To był także dobry okres jeśli chodzi o wiek dzieci – choć już nie śpią w podróży to są w stanie (w miarę!) spokojnie spędzić dzień w samochodzie. Cieszyłam się także na formę podróżniczej odmiany dla maluchów – chcę, żeby zasmakowały różnych typów zwiedzania i obcowania z krajami, kulturą,  przyrodą i ostatecznie kiedyś wybrały tę najlepszą dla siebie.

Jak zwykle staram się być dobrze do wyjazdów przygotowana. Inaczej wyglada to w podróżach samolotem do hotelów All In, a zupełnie różnie kiedy jedziemy autem w nieznane, na kwatery prywatne, a całość podróży, wypoczynku i jedzenia organizujemy sobie sami.

Jednym z punktów naszej podróży, będzie Wenecja! Taki Citibreak podczas całej wyprawy, bo potem to już tylko góry i plaże. Wenecja to miasto w którym łatwo się zagubić. Miejsc do odwiedzenia czy hoteli jest całe mnóstwo, dlatego na naszą przygodę w Wenecji przygotowywaliśmy się z KAYAK-iem (prawie jak gondolą;)).

Aplikacja KAYAK to wyszukiwarka ofert turystycznych. Pozwala zarezerwować hotel, lot lub wynająć auto. Dzięki temu nie musimy przełączać się między różnymi stronami, możemy zarządzać podróżą z jednej strony czy aplikacji mobilnej! Kayak agreguje oferty z różnych stron, dlatego dostajemy najszersze spektrum możliwości. Przed wyprawą możemy określić swój budżet (funkcja Explore)  i pozwolić aby to KAYAK sam zaproponował nam cel podróży. Z kolei kiedy już wybierzemy interesujący nasz lot czy hotel, KAYAK będzie informował nas kiedy ich cena się zmieni, zatem nie trzeba ciągle sprawdzać ręcznie czy coś nie potaniało. Tutaj wystarczy ustanowić alert cenowy na dane połączenie czy ofertę. Dla niezdecydowanych KAYAK podpowiada ciekawe kierunki podróży na naszą kieszeń. Kiedy dotrzemy już do upragnionego celu naszej podróży KAYAK pokaże nam miejsca które warto zobaczyć oraz wyświetli oferty ich zwiedzania.

wenecja, venice, venezia wenecja, venice, venezia wenecja, venice, venezia wenecja, venice, venezia wenecja, venice, venezia

Wenecję odwiedziłam po raz pierwszy 3 lata temu (KLIK) i choć nie jest to miejsce na długie wakacje z dziećmi to wręcz idealne na Citi Break. Zachwyca urokiem starych uliczek, krętymi rzeczkami, tunelami, gondolami i absolutnie cudownym jedzeniem. Ma niesamowity włoski klimat.

wenecja, venice, venezia wenecja, venice, venezia

Będąc w Wenecji po raz pierwszy odkryliśmy najlepszą pizzerię – Antico Forno. Pamiętam, że po hipsterskich lokalsowych obiadach z owocami morza biegliśmy dojeść tą cudowną pizzą. Dzieciaki także rozkochały się w jej smaku – grube lub cieńsze ciasto i masa dodatków dla dorosłych oraz sam ser dla dzieci. Każdy mruczał zajadając…

wenecja, venice, venezia, antico fornowenecja, venice, venezia, antico forno
Jak Wenecja to oczywiście także lody! La Boutique del Gelato ma podobno najlepsze lody w Wenecji  – domowe, pyszne i wielkie porcje.

A kiedy brzuchy były pełne, można było. powrócić do zwiedzania…

wenecja, venice, venezia