Lifestyle

Co robi matka po przyjeździe z wakacji?

Co robi matka po przyjeździe z wakacji? 10

Co robi mąż po przyjeździe z wakacji? Szykuje się do pracy. Maczo latino szlifuje maczugę, bo jako żywiciel rodziny od poniedziałku ruszy na polowanie. Musi jeszcze się w weekend zrelaksować, meczyk obejrzeć, piwko wypić, wyspać porządnie…

A kobieta? Ona od lądowania ma gęsią skórkę. Już w samolocie, w czasie lądowania nie klaszcze, bo wie, że nie ma po co. Trzy walizy brudnych ubrań i butów. Rozpakowywanie, pranie, prasowanie i składanie…

Co najdziwniejsze w matce tli się ta niepojęta iskierka mówiąca, że to mimo wszystko pewna forma relaksu. W ciszy, w swoim tempie, sukienka za sukienką. Sortowanie, załadowywanie, kapsułka, płyn i godzinka oczekiwania. Może nawet z kubkiem kawy w dłoni… Potem wyjmowanie pachnących ubrań i rozwieszanie.W 25-30C wszystko cudownie schnie na tarasie. Bielizna w suszarce, ciepła, pachnąca. W sumie najgorsze jest składanie, ale tu można zahakować życie i ułożyć wszystko na małżeńskim łożku. Po południu wystarczy zrobić maślano – styrane oczy do męża i on złoży. Ha! Wasz nie składa? Popracujcie nad miną kotka ze Shreka w lustrze. Ja mam ten manewr obcykany ;)

Póki co nasz dom wygląda tak:

1 2 5 6
Zaś pralnia… tam strach w ogóle wchodzić ;)

7 8
Jakiś czas temu dostałam tajemną przesyłkę. Dwie koszulki zaprojektowane przez Gilese’a Deacona – światowej sławy projektanta mody + lupę oraz list, żebym znalazła między nimi różnice. Zasiadłam jak sherlock do zadania. Po 15 min. szarpał mnie już nerw jako, że niczego nie mogłam znaleźć. Po mnie koszulki przeszukiwali mąż i dzieci. Także bez rezultatu. Pomyślałam, że to pomyłka albo jakiś żart, więc koszulkami podzieliłam się z mamą i było po sprawie. Po jakimś czasie jednak okazało się, że to przesyłka od marki Ariel i w następnej dostałam moje ulubione kapsułki Ariel 3in1 pods. To są kapsułki, których używam w codziennym praniu kiedy chcę zapewnić ubraniom idealną świeżość, zapach ochronę ale także pozbyć się uciążliwych plam. Szczególnie, że kapsułki Ariel 3in1 pods oferują dużo więcej niż tylko formułę odplamiającą – zapewniają właściwą pielęgnację ubrań, pozwalając zachować na dłużej ich styl, wygodę i funkcjonalność.

No ale co z tymi koszulkami? Otóż okazało się, że:

  • 1 koszulka została wyprana w wodzie
  • 2 koszulka została poplamiona, ubrudzona tuszem i wyprana za pomocą kapsułek Ariel 3in1 pods

Umarłabym, a nie zgadła, która to która! Obydwie są śnieżnobiałe, bez śladów tarcia czy szorowania!

9 10
Wracam więc do pracy, w której ostatni tydzień mogę cieszyć się ciszą i spokojem. Potem dostanę na miesiąc dwoje pomocników i choć będę musiała wykonać to samo, to o ciszy i powolnym składaniu maleńkich ‘gatków’, nie będzie mowy. Ale też będzie fajnie, c’nie? (powiedzcie, że tak!).