No dobra. Pojedli, popili, wydali majątek na Karaibach, więc… czas na ułożenie rocznych planów wydatków i rozsądne zarządzanie domowym budżetem. Pewnie każdy z nas ma obecnie takie postanowienia. Być może już wyznaczacie sobie cele – wakacje w ciepłych krajach, kurs fotograficzny albo nowy pojazd. Nie ważne co to za marzenie, warto przemyśleć i zaplanować swoje wydatki. My ostatnio usiedliśmy i pomocą nowoczesnych technologii oraz lampką wina, połataliśmy luki, wyrzucając niepotrzebne wydatki i ustalając plan finansowego działania.

Każdy z nas porusza się w jakimś określonym budżecie i w nim może dokonywać mniejszych lub większych ruchów. Być może można zmniejszyć niektóre wydatki, usprawnić co nieco lub przeanalizować priorytety. Czego byście nie zrobili, zaufajcie mi, że warto do takiej analizy się przyłożyć. Odkąd zaczęliśmy z mężem uważniej przyglądać się wydatkom, spłaciliśmy część zadłużenia i mieliśmy możliwość wyjechania na dodatkowe  i nieplanowane wcześniej wakacje. Warto więc mieć plan i potem się go trzymać.

Od jakiegoś czasu pisałam Wam o #MAMwyzwanie – tajemniczej rywalizacji, w której brałam udział wraz z Mum And The City, Segrittą i Matka Jest Tylko Jedna. I WYGRAŁYŚMY, dzięki czemu trzem z Was opłacimy ROCZNE RACHUNKI! Zacznijmy jednak od początku.

Czym jest MAM?

Jest to platforma służąca do płacenia rachunków za podstawowe media i to dzięki temu, że robisz zakupy! Brzmi wciąż w sposób skomplikowany? To banalnie proste. Co miesiąc na stronie www.jamam.pl ustalasz swoje miesięczne wydatki w różnych kategoriach. Realizując plan, czyli –  robiąc zakupy w wybranych sklepach, otrzymujesz część kwoty… na opłacenie Twoich rachunków za media!  Sam wybierasz sklepy i moment zakupów. Nie tracisz żadnych zniżek, promocji czy rabatów.

Strona platformy MAM jest prosta i przejrzysta. Rejestracja trwa tylko chwilę i do niczego nie zobowiązuje. Ba, nawet ustalenie planu nie zmusza Cię do zakupów. Jednak już ustalając plan będziecie wiedzieli ile najmniej otrzymacie zwrotu na rachunki, kwota ta jednak może być wyższa, w zależności od Waszego zaangażowania! Sami także  decydujecie, w których sklepach dokonacie zakupów, czyli ile dokładnie wróci do Was na opłacenie rachunków. Obecnie zakupy można realizować tylko online, jednak to wkrótce się zmieni i oferta ma wejść także do sklepów stacjonarnych!

Ja ustaliłam w grudniu, że wydam 1200 zł na jedzenie, artykuły dziecięce, kosmetyki i ubrania. Z tego miałam zyskać 50 zł na opłacenie rachunków za media. Jak mi poszło? Chyba nieźle! :)


Zaoszczędzone 50 zł wydam na rachunek za telefon – rachunki po wakacjach są zawsze bolesne ;)

Więcej o usłudze możecie przeczytać u Asi TU lub Matyldy TU

 

KONKURS – #FinansoweLifehacki

To czego jestem pewna to, to że moje czytelniczki wiedzą najlepiej jak być zaradnymi finansowo i sprawnie zarządzać domowym budżetem! Podzielcie się zatem, jakie #FinansoweLifehacki stosujecie! Jak Wam udaje się odłożyć na wakacje, pasje, sprzęty czy inne konkretne potrzeby, jak sprytnie wydajecie pieniądze, by wydać ich jak najmniej lub coś na tym zyskać? Jak planujecie wydatki, gdzie szukacie możliwości na odłożenie kilku złotych?

Nagroda!!!

To opłacenie rachunków za media dla 3 z Was! Aż Wam zazdroszczę :)

Dostaniecie środki w platformie MAM o łącznej wartości 4.800 złotych do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy kalendarzowych, począwszy od dnia 01.02.2018 r. do dnia 31.01.2019 r.,na opłacenie rachunków za media. Maksymalnie to 400 złotych miesięcznie.

Na Wasze komentarze (pod tym wpisem) czekam do 18 styczniaMogą być to również np. grafiki, zdjęcia czy nagrania video. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową, i aby otrzymać nagrodę musi mieć w pełni skonfigurowane konto użytkownika na platformie MAM – www.jamam.pl. Przesłanie pracy jest jednoznaczne z akceptacją przez uczestnika Regulaminu (<klik>). Wraz ze zgłoszeniem podeślijcie (w komentarzu) również klauzulę, którą znajdziecie TU. Zwycięzca zostanie wybrany przeze mnie we współpracy z przedstawicielem MAM.

Ogłoszenie wyników nastąpi 22.01.2018, a zwycięzcy już od 1.02.2018 będą mogli korzystać z nagród poprzez opłacanie swoich rachunków za media dostępnymi na ich kontach MAM środkami.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się z innymi ! Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email