Moda i uroda, Podróże

Dlaczego wakacje zimą są 100x lepsze niż wakacje latem?!

Dlaczego wakacje zimą są 100x lepsze niż wakacje latem?! 04


Już za miesiąc ruszamy na wakacje! Postanowiliśmy podtrzymać tradycję zapoczątkowaną w ubiegłym roku (patrz —> TU) i uciec od pluchy, szarości i polskiego marazmu. I powiem Wam, że jeśli trzymacie się schematu wakacji latem, to rozważcie czy tego nie zamienić na wypoczynek zimowy. Niesie on ze sobą masę plusów!

Pomyślcie, kiedy bardziej ucieszylibyście się z porcji słońca, docenilibyście zieleń, opaleniznę na skórze i ciepełko kojące całe ciało? Kiedy stąpanie bosą stopą po rozgrzanym piasku i kąpiel w morzu była by bardziej egzotyczna i wyczekana? Czy wtedy, kiedy w Waszym kraju jest także ciepło i całkiem ładnie? Otóż nie! Ciepełko i słoneczko zimą to absolutne szaleństwo i zawrót głowy. Jak teleportacja do krainy marzeń. To absolutny raj.

Nie ma co ukrywać. Klimatu bajecznego w Polsce nie mamy. Nawet obrońcy ‘polskiej, złotej’ w tym roku mają zamknięte usta bo jako, że lało non stop nie można było pocieszyć się nawet liściem i kasztanem. Od połowy września było po prostu okropnie i zazwyczaj w grudniu mamy już baterie rozładowane i zaczynamy ‘jechać na minusie’. Takie oderwanie się od rzeczywistości pomaga naładować się na resztę zimy i jakoś dotoczyć do wiosny :)
Subtelne problemy jakie możemy napotkać w związku z zimowymi wyjazdami to fakt, że dzieciaki od lata (a letnie zakupy ubraniowe robimy często w czerwcu lub wcześniej) potrafią ze wszystkiego wyrosnąć. Dobrze więc miesiąc przed wyjazdem zacząć mierzyć letnie stroje, żeby oszacować co trzeba dokupić. U Lenki w tym roku, na przykład prawie wszystko. Leniuszka nic nie robi, tylko rośnie ;)

I to jest dobry moment, żeby zajrzeć na stronę Bonusway​ gdzie otrzymacie bonus w postaci gotówki za zakupy w Waszych ulubionych sklepach internetowych. Rejestrujecie się zupełnie za darmo, wybieracie z listy ulubiony sklep i robicie zakupy tak jak zawsze! Kupujecie na wyprzedażach, korzystacie z okazji specjalnych, a Bonusway automatycznie nalicza Wam… bonusy. Wygodne, prawda? :)  W ofercie są sklepy z praktycznie każdej branży – Bonprix, Answear.com, Smyk, Showroom Kids, Bartek, Ole Ole, Gino Rossi… każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Jeśli zarejestrujcie się na Bonusway.pl przez powyższego linka >klik<, to za pierwsze zakupy otrzymacie 15 zł ekstra bonusu, który możecie wykorzystać także na zakupy prezentowe lub codzienne. Koniecznie skorzystajcie z Bonusway w trakcie zakupowego szaleństwa 24.11, czyli Black Friday. Oprócz ekstremalnych promocji będziecie mogli odebrać mnóstwo podwyższonych z tej okazji bonusów.

Tak, jak pisałam Wam w poście z Nowego Jorku, my korzystamy z uroków Bonusway głównie przez rezerwacje na Booking.com – przy tak wysokich kwotach jak rezerwacja hoteli kilka procent zwrotu to naprawdę przyjemna suma.

A teraz już wprowadzamy się w karaibski klimat. Dla mnie tyczy się on głownie zaprzestania jedzenia ;), obmyślania strategii na 12-godzinny lot i robienia potrzebnych (lub mniej potrzebnych) zakupów. I odliczmy dni… do takich widoków: