Plac zabaw

Dlaczego warto pedałować

Dlaczego warto pedałować 07

3   Biegówkę ma już chyba każde polskie dziecko w wieku 1-4 lat. Jednak czy popularny laufrad powinien całkowicie wyprzeć pedałowanie na długie, długie lata? Skądże! Mimo, że obydwa pojazdy mają ‘rower’ w tytule, angażują i rozwijają zupełnie inne części mózgu i ciała/mięśni.

Pedałowanie jest szczególnie ważne dla dzieci z koślawością kolan. Jest częścią procesu korygowania tej wady tuż obok, ćwiczeń rehabilitacyjnych, butów z wkładką, baletu czy jazdy konno. Dzieci z koślawymi kolankami powinny jeździć na rowerku z obniżonym siodełkiem.

Sprawa wcale nie jest taka łatwa jakby się wydawało. Maluch który ma doskonale opanowaną biegówkę, często totalnie nie radzi sobie z cięższym rowerkiem tradycyjnym. I o co w ogóle chodzi z tym pedałowaniem? Maluch musi skupić się na wielu czynnościach naraz – kręcić nogami, kierować i utrzymywać względną równowagę. Do tego opanować strach przed brakiem stuprocentowej kontroli nad procesem zatrzymywania się (w przypadku biegówki wystarczy użyć nóg, zaś w rowerku tradycyjnym, wykonać specjalną sekwencję ruchów, przyciśnięć).

Warto zaopatrzyć się oczywiście w dobry rower, zaufanej firmy. My po raz kolejny zaufaliśmy marce Puky (rok temu opisywałam Wam 16′ Maksa- >KLIK<), tym razem w wersji 12-calowej. Rowerek jest bardzo zgrabny, komfortowy, idealny do nauki jazdy.

Lenka radzi sobie co raz lepiej, choć w porównaniu do Maksa, który w wieku lat 3 jeździł już na 2 kółkach, wypada blado i strachliwie ;). Jednak najważniejsze, że robi postępy, bo na rowerku prezentuje się jak prawdziwa dama.

9
11   14

Rowerki Puky – rowerki.pl

[Przypadkowe zdjęcia (wybaczcie mój outfit menel style ;)) wykonane są przez Kamila. męża Angeliki z ugotowani.tv, którzy odwiedzali nas jakiś czas temu]