dziewczynka
Bigjigs, maileg, miss pompon, domek dla lalek
Bigjigs, maileg, miss pompon, domek dla lalek
DSC02777
Bigjigs, maileg, miss pompon, domek dla lalek
maileg
maileg
Dziewczęca dziewczynka (girly girl).

Od dziecka obcowała z dinozaurami, robotami, toną aut i resorówek. Przez rok codziennie w jej łóżku ‘wybuchał wulkan’ albo ‘pędziło tornado’. W bajkach wyścigi i potwory. Na podwórku piłka, rower i pęd. Mówi o sobie jak o płci brzydszej “byłam, zrobiłam”. I choć pobawi się autem czy wielkim smokiem to zawsze z gracją i lekkim strachem. Jak prawdziwa dama czy delikatna księżniczka.

Typowa mała dziewczynka. Od rana zabawa w dom i rodzinę. “Jeni jeśt małą myśtą, a mami, tatą myśtą”- komenderuje. Potem ustawia mebelki w domu i parzy kawę. Dla taty “myśty”, ale temu prawdziwemu też nalewa filiżankę. Pierze ubranka w ‘pralce’, przyrządza obiady. Następnie wraca do lalek i ostrożnie przebiera całą rodzinkę, po czym układa w wózku i prowadzi na spacer.

Nikt jej tego nie uczył. Matka w dzieciństwie bawiła się resorówkami i łaziła po płotach. Do tej pory ma problem z zaaranżowaniem ‘scenki domowej’ dłuższej niż 4 min. Kura domowa  także z niej marna.
Lenka obala więc wszelakie gendery. We krwi ma bycie małą kobietką. Uwielbia opowiadać historyjki w trakcie zabawy, mierzyć ubranka długimi minutami przeglądać się w lustrze. Lubi udawać baletnicę (patrz TU) i wcale nie przeszkadza jej, że kostium jest lekko ‘gryzący’. W trakcie czesania siedzi nieruchomo, lub podaje ozdoby do włosków. Upiera się samodzielnie wybierać bieliznę, koszulki i buty. Na palcu zabaw grzecznie dłubie w piaskownicy lub buja się na huśtawce. W markecie z zapałem wybiera produkty.

Obcowanie z nią to czysta przyjemność. Jej uśmiech, zachwyt nad drobnostkami i niesamowita wdzięczność, ujmują każdego.
Wita się w drodze ze wszystkimi maluchami, mamami i nianiami. Przytuli pielęgniarkę w gabinecie lekarskim.  Odpowie jak ma na imię i ile ma lat.
A wieczorem z największą gracją i (na miarę możliwości) dykcją mówi wierszyk. Dumnie choć z lekkim zawstydzeniem spoglądając na rodziców spod opadającego kosmyka.
Następnie wybiera piżamkę – Bambi, Roszpunka lub Peppa.
I zasypia, po dziewczęcemu poprawiając opadające na twarz włoski.

maileg
maileg

a
Bigjigs, domek dla lalek

Sukienka- Nosweet

Domek dla lalek i myszek :)- Bigjigs

Myszki & mysi osprzęt- Maileg

Pompony- Miss Pompon

Zdjęcia – SONY NEX 5T

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się z innymi ! Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email