Dom i wnętrza, Kuchnia, Zdrowie

Filtrujemy dla Bałtyku

Zmiany – część osób na sam dźwięk tego słowa dostaje gęsiej skórki lub zaczyna nerwowo się pocić. Wymagają często wysiłku i zaangażowania.

Jeśli napisałabym teraz: “Zmień swoje nawyki odnośnie używania plastiku, aby chronić środowisko, w tym nasze morze”, pewnie uznał/uznała-byś to za modny frazes lub dodatkową pracę, na którą nie masz ochoty.

A gdybym powiedziała Ci, że zmieniłam swoje nawyki odnośnie zużycia plastiku w przypadku picia wody, bez żadnego wysiłku, uwierzył/uwierzyła-byś? A to moja prawdziwa, tegoroczna historia.

Jakiś czas temu zostałam zaproszona do akcji BRITA “Filtrujemy dla Bałtyku”. W ramach współpracy otrzymałam dzbanek i butelkę filtrującą oraz filtr do wody nakładany na kran. Sprzęty od po odpakowaniu wprowadziłam do użycia. I gdzieś tu zadziała się magia!

Wszyscy zaczęliśmy w domu pić wodę filtrowaną, ze szklanek. Dzieci na wynos zaczęły zabierać butelki filtrujące lub nalewać sobie do zwykłych, wielorazowych butelek, wodę z kranu. Mąż przestał kupować dziesiątki, ale to grube dziesiątki butelek tygodniowo, setki miesięcznie. I wtedy to zobaczyłam! Każdy nas jest zmianą, której potrzeba.

Jeżeli moja rodzina – naprawdę wybitnie przywiązana do litrów wody butelkowanej w tygodniu – zmieniłam nawyki w miesiąc- dwa, to każdy może to zrobić. A efekty będą niesamowite! Setki ton plastiku mniej! Poczujcie to!

 

 

Mój hitowy produkt to stanowczo filtr nakranowy. Posiada 3 opcje strumienia wody, w tym jeden wody przefiltrowanej. Jest wyjątkowo wydajny i ekonomiczny. Inwestycja zwraca się bardzo szybko! Taki filtr jest idealny do picia wody na zimno, ponieważ nie redukuje kamienia, czyli magnezu i wapnia. Dlatego w moim domu używam również dzbanka gdy parzę kawę czy herbatę

Karafka także bardzo szybko weszła do codziennego użytku.

 

 

Filtrujemy dla Bałtyku!

Zostałam zaproszona do uczestniczenia w projekcie Filtrujemy dla Bałtyku, na co entuzjastycznie przystałam. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej:

 

 

Akcja ma na celu propagowanie wiedzy już u najmłodszych. BRITA zapewnia więc materiały edukacyjne dla rodziców, ale także dla szkół, które znajdziecie tu—> brita.pl.

Uczą one, że nasze – niby małe – zmiany, mają duży wpływ na otaczający nas świat. Ambasadorką kampanii jest foka szara, która po urodzeniu wymagała opieki i trafiła do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. To właśnie ona w graficznej formie prezentuje dzieciom program. Jest to druga edycja akcji, w tym roku dołączyły dwie nowe postacie: Mewa Ewa i Dorsz Dorian, które – w towarzystwie influencerek – możecie zobaczyć na dole tego wpisu :)

Wracając do materiałów. Ich forma jest ciekawa i idealnie dostosowana do grupy odbiorców. Zobaczcie sami:

 

 

Produkty marki BRITA – oczyszczając wodę, poprawiają jej jakość. Filtrując wodę ograniczamy zużycie plastiku zanieczyszczającego Bałtyk. Filtrując wodę, filtrujemy ją także dla Bałtyku!

 

 

KONKURS!!!

ZADANIE KONKURSOWE:

Nagrody:

● voucher na wycieczkę dla maksymalnie 30 osób z klasy oraz 3 opiekunów o wartości 25.000 zł brutto

● nagroda pieniężna w wysokości 1.000 zł brutto dla Nauczyciela wysyłającego Zgłoszenie Konkursowe,

● 30 sztuk gadżetów w postaci pomocy szkolnych dla wybranej klasy szkoły podstawowej

+ nagrody pocieszenia

 

Kto może wziąć udział?

Wszystkie klasy szkoły podstawowej!

Czy są kategorie wiekowe?

Tak, klasy: 1-3, 4-6, 7-8.

Jak wziąć udział?

Zrobić kreatywną rzeźbę z plastikowych butelek i innych plastikowych śmieci.

Co ma przedstawiać rzeźba?

Co Wam podpowie wyobraźnia! Musi przedstawiać Waszą interpretację zdania „Dla czystego Bałtyku”.

 

Konkurs trwa od 14 marca do 8 maja 2022 roku.