szczoteczka elektryczna oral b szczoteczka elektryczna oral bszczoteczka elektryczna oral b

Piękny uśmiech

Mój piękny uśmiech? Po części to zasługa dobrych genów, jednak śmiało mogę powiedzieć, że to moja mama jest jego główną autorką. To ona skrupulatnie pilnowała, żebym błyszczała i czarowała… uśmiechem. Nie przychodziło jej to łatwo. Byłam oporna na naukę i lekkomyślna.

Kiedyś, mając z 8 lat, zjeżdżałam z ogromnej góry na budowie…rowerem i obiłam jedynkę. Kosztowało to moją mamę prawie zawał i masę łez, choć jeszcze wtedy nie wiedziałam o co jej chodzi. Prowadzała mnie do najlepszych dentystów i wydawała krocie na – zawsze białe – plomby, wiedząc już 20 lat temu, że amalgamat nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dzwoniła po ortodontach i pilnowała, żebym nosiła aparat korekcyjny. No i żebym szczotkowała, szczotkowała i jeszcze raz szczotkowała. She was Genius!

szczoteczka elektryczna oral b

Po latach oprócz perlistego uśmiechu, któremu – być może – zawdzięczam wiele swoich sukcesów, wyniosłam także dobre nawyki, które przekazuję swoim dzieciom. Poprawiam to czego nie wiedziała jeszcze moja mama – żeby już od niemowlęctwa, zawsze po mleczku umyć ząbki (choćby na śpiocha), pilnować lakierowania i …. używać szczoteczek tylko elektrycznych! W sumie tego ostatniego nauczyła mnie amerykańska host-mum, która była dentystą i chirurgiem szczękowym – tylko i wyłącznie szczoteczki elektryczne, od 3 r.ż., dla całej rodziny + nitkowanie! :)

A gdyby tak zamiast Twojej mamy to Twoja szczoteczka była Genius! Sama, intuicyjnie rozpoznawała Twoje potrzeby i dostosowywała się do nich, żebyś mogła pielęgnować zęby tak, jak zaleca Twój dentysta? Czary i magia? Trochę tak… :)

szczoteczka elektryczna oral b

Kiedy patrzę na nią to się zachwycam… jej stylem, wyglądem umiejętnościami. Nie, to już nie opis mojej mamy :) a szczoteczki Oral-b Genius 9000 w pięknym kolorze Rose Gold, oraz eleganckiej czarnej, w wersji dla mojego mężczyzny. Mogłoby się wydawać, że wygląd szczoteczki do zębów nie ma aż tak wielkiego znaczenia, a jednak. Jak patrzę na tę szczoteczkę to od razu wizualizuje sobie idealnie zdrowe i białe zęby.

Szczoteczkę możemy spersonalizować ją za pomocą systemu oświetlenia Smart Ring obejmującym 12 różnokolorowych światełek LED, pozwalającym użytkownikom na dostosowanie kolorystyki według własnych preferencji. Wszystko po to, żeby pielęgnacja zębów była nie tylko obowiązkiem ale także przyjemnością. Do tego piękne, eleganckie etui, z możliwością jednoczesnego ładowania szczoteczki i smartfona.

To wszystko sprawia, że szczoteczki są idealnym pomysłem na prezent, którym obdarowana osoba, będzie cieszyła się przez długie lata! Tak się składa, że dzisiaj jest najlepszy dzień na zakup takiego prezentu, bo mamy  Black Friday! Z tej okazji , Oral-B przygotowało dla Was na Allegro sporo zniżek! Sprawdźcie TUTAJ.

oral b genius rose gold, szczoteczka elektryczna, szczoteczka elektryczna oral b

Aplikacja Oral-b 4.1 – that’s Genius!

To absolutne szaleństwo! Szczoteczka łączy się poprzez Bluetooth z dedykowaną aplikacją Oral-B, co jest mega ułatwieniem pozwalającym monitorować nasze postępy w pielęgnacji naszych uśmiechów.

W zestawie Oral-B Genius Rose Gold znajdziemy uchwyt na smartfona, który pozwala na zamocowanie telefonu np. na powierzchni lustra! Wycelowujemy go w swoją buzię, a  technologia wykrywania położenia zastosowana w szczoteczce Oral-B GENIUS rejestruje położenie szczoteczki i pokazuje nam w jaki sposób powinniśmy równomiernie szczotkować wszystkie obszary jamy ustnej. Myśli trochę za nas co robimy poprawnie a nad czym trzeba popracować. Konto umożliwia nam zapisywanie danych dotyczących szczotkowania i przesyłanie ich w ramach kompatybilnych aplikacji i usług – w celu uzyskania dodatkowych analiz i korzyści.

Dodatkowo mamy dostępną funkcję Dental Care Journeys, zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc nam osiągniecie założonych celów, np. bielsze zęby, jak Mama Makowa ;). Możecie też wybrać sobie inne opcje typu: świeży oddech (Fresh Breath), zdrowe dziąsła (Gum Health) – to zalecenie mojego dentysty ;), zwalczanie płytki nazębnej (Plaque Fighter), wybielanie (Whitening).
Teraz ‘najlepsza’ część. Funkcja Professional Guidance sprawia, że każdy użytkownik może udostępniać swoje dane dotyczące czyszczenia swojemu dentyście, aby omówić możliwe ulepszenia. Pełna dentystyczna inwigilacja :D.

oral b genius rose gold, szczoteczka elektryczna

“Dociskanie”

Badania dowodzą, że większość ludzi uważa, że jeśli będzie mocniej przyciskać szczoteczkę do zębów i po prostu “mocniej szorować” to zęby będą bardziej czyste. Takie zachowanie często prowadzi do tego, że siła nacisku bywa nawet dwukrotnie wyższa, niż zalecana! Technologia potrójnej kontroli siły nacisku Oral-B chroni dziąsła przed zbyt agresywnym szczotkowaniem poprzez komunikaty wizualne. Zmniejsza się wtedy prędkości głowicy, zatrzymuje pulsacja,  a kolor oświetlenia szczoteczki zmienia się na czerwony. Dzięki temu aż 93% osób, które maja tendencje do zbyt agresywnego szczotkowania, zmniejsza siłę nacisku.

oral b genius rose gold, szczoteczka elektryczna

Timer

Skąd wiadomo ile szczotkujesz zęby? Zazwyczaj musimy to oszacować sami, lub obmyśleć strategię każdorazowego mycia zębów (serio, tak robię ;)) Timer szczoteczki Oral B kieruje każdym szczotkowaniem, pozwalając uzyskać zalecany przez specjalistów dwuminutowy czas szczotkowania. Czy wiecie, że użytkownicy tradycyjnych szczoteczek czyszczą zęby krócej niż minutę! Co kompletnie nie ma sensu, bo przecież szczoteczka elektryczna oprócz naszych ruchów wykonuje jeszcze dodatkową pracę!

oral b genius rose gold, szczoteczka elektryczna

Wybór na lata

Szczoteczka Oral-B Genius Rose Gold to wybór na lata ponieważ urządzenie dopasowuje się do indywidualnie zmieniających się z czasem potrzeb i wyzwań w higienie jamy ustnej. Nie trzeba notorycznie wymieniać szczoteczek, ponieważ potrzeby naszej pielęgnacji ulegają zmianom. Mamy możliwość wymiany samej główki, a dostępne końcówki służą różnym celom, np.:  Crossaction dociera do trudno dostępnych miejsc, nowa Sensi Ultrathin pomaga chronić dziąsła, a 3D White pozwala na uzyskanie jeszcze bielszego uśmiechu.

oral b genius rose gold, szczoteczka elektryczna

 

A dla dzieci…

Tyle dla dorosłych. A co z dzieciakami? O nich również nie zapomniano. W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny (cierpi na nią aż 89,4% 7-latków), warto się skupić na edukacji w kwestii właściwej higiena jamy ustnej.  Prawie 90% dzieciaków!

Profesor Ewa Iwanicka-Grzegorek z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnia: “Szczotkowanie zębów zgodnie z zasadą „2×2” – przez dwie minuty dwa razy dziennie, to najlepszy sposób, aby zwalczyć próchnicę u dzieci i chronić ich młode zęby. 6-latków ma nieodwracalnie zniszczonych aż 10 zębów! To pokazuje jak ogromna jest skala problemu i jak wiele jest jeszcze do zrobienia w tej kwestii. “

Szczęśliwie z dumą mogę powiedzieć, że to nie moje dzieci, jako, że Maksowiaści wciąż nie mają próchnicy w żadnym ząbku! Odkąd ukończyły 3 rok życia myją ząbki szczoteczkami elektrycznymi co ułatwia im także samodzielne czyszczenie jamy ustnej.

Kiedyś dzieciaki myły ząbki do rytmu pioseneczek youtubowych, a od jakiegoś czasu robią to z dedykowaną aplikacją! Szczoteczki Orla- B z postaciami znanymi z filmów Disneya takimi jak Zygzak McQueen z Aut*, Olaf z Krainy lodu^ czy Darth Vader z Gwiezdnych wojen, uczy najmłodszych „szczotkować zęby jak bohater”.

Dowiedziono, że 90% dzieci korzystających z aplikacji szczotkuje zęby dłużej! Aplikację Disney Magic Timer Oral-B można pobrać z serwisów App Store i Google Play. Wystarczy kupić dowolny produkt Oral-B Kids, pobrać aplikację i zeskanować produkt urządzeniem mobilnym, a filmowi bohaterowie ożyją na ekranie! Może się tak stać, że dzieci będą chciały szczotkować zęby częściej, dłużej i sumienniej niż nawet Wy im o tym przypomnicie.

I co najważniejsze, dzieciaki uczą się nawyków na całe życie. Tak jak mała Marlenka uczyła się pielęgnacji i szczotkowania ze swoją mamą. W efekcie wyniosła perlisty uśmiech, tak dla Maksa i Leny dbanie o zęby staje się oczywistością. Sprawą największej wagi. A jeśli łączy się to z zabawą to jeszcze lepiej! :)