Podróże

Hamburg Port i Miniatur Wunderland

Hamburg Port i Miniatur Wunderland 01


Dwie flagowe atrakcje Hamburga – port i wycieczka statkiem oraz Miniatur Wunderland. Obydwie rzeczy można śmiało ustawić sobie na jeden dzień gdyż są położone blisko siebie. Kolejność NIE jest dowolna :). Za chwile napiszę Wam dlaczego.

Zacznijcie śmiało od Miniatur Wunderland. Najpierw postoicie sobie w kolejce od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Następnie samo mini miasteczko okaże się atrakcją na, znowu od kilkudziesięciu minut do kilku godzin oglądania. Starajcie się nie skupiać na pierwszych gablotach nazbyt długo, bo dzieci – tak jak np. moje – znudzą się w połowie wystawy. O uroku Miniaturowego Miasteczka pisać wiele nie muszę bo przygotowałam Wam zdjęcia i film. Jest fantastyczne!

Plusem miasteczka jest to, że na dole jest restauracja z naprawdę smacznym jedzeniem. Zjedzcie tam sobie porządnie, bo jeśli tego nie zrobicie, możecie mieć wyprawę statkiem podobną do naszej, czyli… 1,5h. płaczu “jeeesteeeem głoooodna!” i “umieeeeeram”. A statek płynie. Długo płynie. I płynie. A płacz narasta w siłę. Było naprawdę ciężko. I choć widoki były ciekawe i piękne, dzieci marzyły głównie o suchym lądzie i preclach. Przygotujcie się więc na wyprawę lepiej niż my :)

Miniaturwunderland:
hamburg miniatur wunderland hamburg miniatur wunderland
hamburg miniatur wunderland

“Nie dotykać eksponatów” yyy nie dotyczy Leny ;)

hamburg miniatur wunderlandhamburg miniatur wunderland hamburg miniatur wunderland hamburg miniatur wunderland hamburg miniatur wunderland

Na koniec obiecany film!

 

Hamburg Port. Wycieczka statkiem:

hamburg port hamburg port hamburg port hamburg porthamburg port hamburg port hamburg port hamburg port hamburg port hamburg portIMG_0278 IMG_0279 IMG_0284 IMG_0288 IMG_0295 hamburg port IMG_0302 hamburg port IMG_0311