Podróże

Hamburger DOM

Hamburger DOM 03


Obiecałam Wam, że wyrobię się ze wszystkimi wpisami z Hamburga przed majówką,  jako, że kilkadziesiąt z Was napisało mi, że rozważa wycieczkę do Hamburga właśnie na początku maja. Więc oto jest ostatni, najmocniej wyczekiwany wpis z Hamburger Dom.

Absolutny numer jeden we wspomnieniach i opowieściach dzieci. Wielki carnival, na którym dziecko dostaje oczopląsu i ciśnienie skacze mu od ekstazy, zaś przerażony rodzic wychodzi z nerwicą spowodowaną przerażeniem, żeby nie zgubić żadnej pociechy oraz puściutki portfelem. W opcji ‘bez szaleństw’ na siebie i dzieci wydałam 50euro. Na luzie można spożytkować tam w 3-4h. 3/4x tyle. Atrakcji dla dzieci i dorosłych jest aż za wiele, a maluchy każdą karuzelą chcą przejechać się po piętnaście razy. Do tego masa przysmaków, gier i zabaw (oczywiście wszystko płatne). Finansowo – ból.

Zdjęć nie mam zbyt wiele, jako, że szukałam wiecznie zagubionych młodych i odbywałam loty podniebne z Lenką. Z Maksem zaś, po raz pierwszy przejechaliśmy się rollercosterem (KLIK). Teraz jestem dumna, że to ze mną odbył swoją pierwszą nader szybką przejażdżkę, jednak w trakcie rajdu chciało mi się płakać i trzymałam kurczowo synka, żeby nie wypadł. A jak na pierwszej górce przestał krzyczeć (kto kocha szalone rollercostery ten wie,ze apogeum strachu jest wtedy, jak już przestajesz wydawać z siebie dźwięki), przyznałam sobie tytuł najgorszej matki roku. Szczęśliwie był to tylko pierwszy szok i potem wydzieraliśmy się po równo. Po zjeździe trzęsły mi się ręce i bolała szyja, a Maks, popłakał się o więcej (oj nie… maybe next time ;).

Mimo tłumów, hałasu i euro płynących rzeką z Waszych kieszeni, to będzie rewelacyjne wspomnienie dla dzieciaków, ale i dla Was, więc wybierzcie się tam absolutnie koniecznie! O ile Wam się uda… bo Hamburger Dom pojawia się w Hamburgu 4x w roku i choć mój niemiecki ogranicza się do ‘haluuu’ i ‘ach zuuu’ to wyczytałam, że na majówkę wesołego miasteczka może nie być —-> KLIK :/

hamburger dom hamburg

IMG_0434 IMG_0438 hamburger dom hamburg IMG_0450 hamburger dom hamburg IMG_0469 IMG_0476 IMG_0481 IMG_0482 IMG_0511 IMG_0531 hamburger dom hamburg IMG_0543
I jeszcze film :)