Laptop matki blogerki powinien przede wszystkim dobrze wyglądać na zdjęciach, pasować do torebki i umieć słuchać
sony vaio fit multi-flip
sony vaio fit multi-flip

Bloger musi mieć laptopa. Mobilny komputer, który będzie mógł ze sobą nosić i pisać w dowolnym momencie, kiedy akurat najdzie go wena. Oprócz samego pisania, trzeba jeszcze odpisywać na komentarze, obrabiać multimedia, sprawdzać pocztę czy kanały Social Media.

Od kilku lat wiele z tych funkcji przejął smartfon. Wypady na miasto, prace domowe, spacery – tutaj smartfon jest niezastąpiony. Pojedynczym kliknięciem sprawdzisz/zatwierdzisz to i owo.

Dylemat pojawia się przy dłuższych pobytach poza domem takich jak wczasy, konferencje czy nawet dłuższa wizyta w poczekalni u lekarza. W takich wypadkach często wybieramy laptop, chociaż alternatywą często staje się tablet, który jest mniejszy, lżejszy, i zapewnia dłuższą pracę na baterii. Możliwości tabletu ze względu na większy ekran pozwalają w miarę komfortowo odpisywać na maile czy komentarze. Natomiast już np. pisanie notki może się okazać uciążliwe. Było kwestią czasu zanim ktoś rozwiąże ten problem.

SONY Vaio Fit multi-flip to połączenie wszystkiego co najlepsze z laptopa i tabletu. W przeciągu kilku sekund możemy zamienić nasz laptop (precyzyjniej ultrabook) w tablet i odwrotnie. Rodzina Vaio Fit multi-flip oferuje modele w kilku rozmiarach. Testujemy ten sprzęt w wersji 13 cali od 3 miesięcy i w pełni spełnia oczekiwania. Jego najważniejsze cechy to:

  • jest lekki, 1,3 kg!
  • cieniutki 14,3 mm – zmieści się większości torebek!
  • posiada dysk SDD, bez wnikania w szczegóły powiem tylko, że to oznacza szybszą i cichszą pracę sprzętu
  • klawiatura mimo małych rozmiarów, jest bardzo wygodna, można pisać poematy
  • ekran full HD cieszy oko
  • jest piękny, wykonany z dużą dokładnością, a jednocześnie wytrzymały

Wady jakie zauważyliśmy:

  • wersja którą testowaliśmy posiada dysk 128 GB, niby dużo w porównaniu z tabletami. Jednak do dyspozycji mamy niecałe…40 GB. Wynika to z faktu, że bardzo dużo miejsca pochłania Windows 8, a po drugie dysk SDD potrzebuje 20 GB wolnego do swojej pracy. Jak robimy dużo zdjęć i filmów to te 40 GB może zostać zapełnione bardzo szybko, dlatego niezbędne staje się posiadanie dodatkowego zewnętrznego dysku na którym będzie przetrzymywać nasze dane
  • wejście od zasilacza jest dość specyficzne, ponieważ mamy wrażenie, że wtyczka nie weszła do końca, kiedy weszła i trochę się macha :) Jednak po miesiącu można się przyzwyczaić i jest ok

Dokładna specyfikacja i opis laptopa dostępne tutaj.

Pan Tata

sony vaio fit multi-flipsony vaio fit multi-flip