Druga część inspiracji prezentowych, czyli ulubionych wpisów moich dzieci. Nie dość, że dostają stosty zabawek to całość przygotowywania wpisu polega na tym, że cały weekend się bawimy :)

Tym razem (na końcu wpisu) przygotowałam dla Was rabat na wszystkie zabawki z wpisu tego, ale także poprzedniego (>klik<). Enjoy :)

1. Puzzle to zawsze dobry pomysł!

Układają je chyba wszystkie dzieci. Większe, mniejsze, z ukochanym motywem przewodnim postaci z bajki. Nie dość, że pomagają się zrelaksować, poprawiają koncentrację uwagi i motorykę małą, to są świetną okazją to rodzinnego spędzania czasu. Szczególnie te większe, jak poniżej angażują wszystkich członków rodziny do odnajdywania elementów poszczególnego zwierzęcia. Sama się zrelaksowałam i proszę o więcej wyzwań tego typu :)

Puzzle Wildlife of Africa

Puzzle Wildlife of Africa – 208 el. EEBOO – TU

Puzzle Wildlife of Africa

Puzzle Boat Ride – Wyprawa Łodzią 42 el. EEBOO – TU

Puzzle Boat Ride Puzzle Boat Ride
2. Podążając za potrzebą nauki

Faza na literki, czytanie i pisanie, u Lenki nieodmiennie na tapecie. Malutka płynie na fali, a ja staram się podążać za nią, codziennie układając alfabet, składając z literek imię jej oraz całej rodziny.

Puzzle Janod Lenka łączy z podśpiewaniem alfabetu. Potworki pomagają zapamiętać konkretne literki ‘po wyglądzie’, dostarczając za każdym razem porcji dobrego humoru.

Puzzle Janod- TU

puzzle janod puzzle janod puzzle janod
Drewniane literki Plich to już zaawansowana forma miłości do nauki. Są w formie pisanej, więc nawet Maks, który płynnie czyta od dawna miał problem z wyselekcjonowaniem duże literki Ł oraz F, a także małego r, b i p. Więcej informarcji na temat nauki czytania i miłości do literek znajdziecie u Ani–> TU i TU

Literki Plich- TU

Literki Plich
Literki Plich Literki PlichLiterki Plich
Nawlekanka Melissa & Doug to w przypadku Lenki połączenie dwóch jej ulubionych obecnie, aktywności – artystycznej i edukacyjnej. Spełnia się tworząc ozdoby dla całej rodziny i wszystkich swoich przyjaciółek, ale także znowu, uczy składania literek w wyrazy. ‘Dłubanka’, która sprawia, że dziecko znika na dłużej.

Nawlekanki Melissa & Doug – TU

Melissa & Doug Melissa & Doug Melissa & Doug Melissa & Doug Melissa & Doug
Pisałam już, że Maks, sporadycznie (w kierunku w ogóle)  bawi się tradycyjnymi zabawkami. Ale takie rozkładanie człowieka na czynniki pierwsze, to inna para kaloszy. Można np. wyjaśnić siostrze gdzie leży ślepa kiszka :D

Układanka ‘Ciało człowika’, Janod- TU

janod bodymagneticjanod bodymagneticjanod bodymagnetic janod bodymagnetic
Absolutnych hit nad hity i miłość x 100. Domowe tornado do samodzielnego przygotowania. Proste w złożeniu (trzeba dokupić baterie i butelkę z wodą), nawet dla kilkulatka. A potem można się cieszyć wodnym wirem i chwalić każdej osobie, która przestąpi próg mieszkania. Dziś się dowiedziałam, że w TV leci reklama ‘wiru lądowego’ i Maks, musi, musi, musi go mieć. Nasze mieszkanie stanie się aleją tornad ;).

Zestaw naukowy, Tornado – TU

tornado science tornado science tornado science


3. Artystyczne

Niezainteresowany pracami plastycznymi Maks, całkiem silnie wciągnął się w zdobienie smoków. Sprawa nie jest prosta, bo na szablonach trzeba najpierw odkleić numerki oznaczone danym kolorem a następnie przykleić w tych miejscach kolorową folię która odbije się na pracy. Lence wychodziło średnio, ale 5-8-latki będą zachwycone!

Djeco ‘Zestawy artystyczne’ – TU

djeco dragons
Djeco Dragons Djeco Dragons
A gdyby tak przygotować własny obraz który można postawić w ramce? Plansza + magnesy + podstawka do ustawienia na półce/biurku? Ułożyć własną bajkę, historię o smokach i wróżkach. Codziennie ją zmieniać ubarwiając swą opowieść w nowe szczegóły?  Zabawka idealna dla dziewczynek z zamiłowaniem do prac plastycznych i dużymi pokładami fantazji.

Tablice magnetyczne – TU

DSC09235-2 DSC09237-2 DSC09239-2

Kody rabatowe:

Janod -10% na wszystko do wtorku, kod ‘MAKÓWECZKI’
Sklep edukatorek.pl -10% przez 3 dni na hasło ‘MAKÓWECZKI’
Sklep tuliluli.pl -10% rabatu na hasło ‘MAKOWECZKI’ na cały asortyment (w tym rzeczy przecenione) przez tydzień
Sklep plichr.pl -10% na hasło ‘MAKÓWECZKI’ ważne do 6.12.2015