Plac zabaw

Inspiracje prezentowe, part II

Inspiracje prezentowe, part II 23


Druga część inspiracji prezentowych, czyli ulubionych wpisów moich dzieci. Nie dość, że dostają stosty zabawek to całość przygotowywania wpisu polega na tym, że cały weekend się bawimy :)

Tym razem (na końcu wpisu) przygotowałam dla Was rabat na wszystkie zabawki z wpisu tego, ale także poprzedniego (>klik<). Enjoy :)

1. Puzzle to zawsze dobry pomysł!

Układają je chyba wszystkie dzieci. Większe, mniejsze, z ukochanym motywem przewodnim postaci z bajki. Nie dość, że pomagają się zrelaksować, poprawiają koncentrację uwagi i motorykę małą, to są świetną okazją to rodzinnego spędzania czasu. Szczególnie te większe, jak poniżej angażują wszystkich członków rodziny do odnajdywania elementów poszczególnego zwierzęcia. Sama się zrelaksowałam i proszę o więcej wyzwań tego typu :)

Puzzle Wildlife of Africa

Puzzle Wildlife of Africa – 208 el. EEBOO – TU

Puzzle Wildlife of Africa

Puzzle Boat Ride – Wyprawa Łodzią 42 el. EEBOO – TU

Puzzle Boat Ride Puzzle Boat Ride
2. Podążając za potrzebą nauki

Faza na literki, czytanie i pisanie, u Lenki nieodmiennie na tapecie. Malutka płynie na fali, a ja staram się podążać za nią, codziennie układając alfabet, składając z literek imię jej oraz całej rodziny.

Puzzle Janod Lenka łączy z podśpiewaniem alfabetu. Potworki pomagają zapamiętać konkretne literki ‘po wyglądzie’, dostarczając za każdym razem porcji dobrego humoru.

Puzzle Janod- TU

puzzle janod puzzle janod puzzle janod
Drewniane literki Plich to już zaawansowana forma miłości do nauki. Są w formie pisanej, więc nawet Maks, który płynnie czyta od dawna miał problem z wyselekcjonowaniem duże literki Ł oraz F, a także małego r, b i p. Więcej informarcji na temat nauki czytania i miłości do literek znajdziecie u Ani–> TU i TU

Literki Plich- TU

Literki Plich
Literki Plich Literki PlichLiterki Plich
Nawlekanka Melissa & Doug to w przypadku Lenki połączenie dwóch jej ulubionych obecnie, aktywności – artystycznej i edukacyjnej. Spełnia się tworząc ozdoby dla całej rodziny i wszystkich swoich przyjaciółek, ale także znowu, uczy składania literek w wyrazy. ‘Dłubanka’, która sprawia, że dziecko znika na dłużej.

Nawlekanki Melissa & Doug – TU

Melissa & Doug Melissa & Doug Melissa & Doug Melissa & Doug Melissa & Doug
Pisałam już, że Maks, sporadycznie (w kierunku w ogóle)  bawi się tradycyjnymi zabawkami. Ale takie rozkładanie człowieka na czynniki pierwsze, to inna para kaloszy. Można np. wyjaśnić siostrze gdzie leży ślepa kiszka :D

Układanka ‘Ciało człowika’, Janod- TU

janod bodymagneticjanod bodymagneticjanod bodymagnetic janod bodymagnetic
Absolutnych hit nad hity i miłość x 100. Domowe tornado do samodzielnego przygotowania. Proste w złożeniu (trzeba dokupić baterie i butelkę z wodą), nawet dla kilkulatka. A potem można się cieszyć wodnym wirem i chwalić każdej osobie, która przestąpi próg mieszkania. Dziś się dowiedziałam, że w TV leci reklama ‘wiru lądowego’ i Maks, musi, musi, musi go mieć. Nasze mieszkanie stanie się aleją tornad ;).

Zestaw naukowy, Tornado – TU

tornado science tornado science tornado science


3. Artystyczne

Niezainteresowany pracami plastycznymi Maks, całkiem silnie wciągnął się w zdobienie smoków. Sprawa nie jest prosta, bo na szablonach trzeba najpierw odkleić numerki oznaczone danym kolorem a następnie przykleić w tych miejscach kolorową folię która odbije się na pracy. Lence wychodziło średnio, ale 5-8-latki będą zachwycone!

Djeco ‘Zestawy artystyczne’ – TU

djeco dragons
Djeco Dragons Djeco Dragons
A gdyby tak przygotować własny obraz który można postawić w ramce? Plansza + magnesy + podstawka do ustawienia na półce/biurku? Ułożyć własną bajkę, historię o smokach i wróżkach. Codziennie ją zmieniać ubarwiając swą opowieść w nowe szczegóły?  Zabawka idealna dla dziewczynek z zamiłowaniem do prac plastycznych i dużymi pokładami fantazji.

Tablice magnetyczne – TU

DSC09235-2 DSC09237-2 DSC09239-2

Kody rabatowe:

Janod -10% na wszystko do wtorku, kod ‘MAKÓWECZKI’
Sklep edukatorek.pl -10% przez 3 dni na hasło ‘MAKÓWECZKI’
Sklep tuliluli.pl -10% rabatu na hasło ‘MAKOWECZKI’ na cały asortyment (w tym rzeczy przecenione) przez tydzień
Sklep plichr.pl -10% na hasło ‘MAKÓWECZKI’ ważne do 6.12.2015