Lifestyle

Jak przygotować się na atak koronawirusa – praktyczny poradnik

Nie, to nie będzie kolejny wpis siejący panikę. Nie każę Wam kupić maseczek… jako, że i tak nigdzie ich nie ma. Tak samo jak żelów i mydła antybakteryjnego. Już chyba każdy wie jakie piosenki trzeba śpiewać myjąc ręce 30 sek. Wszyscy nakupili makaronu jak na zagładę zombie (wciąż nie wiem dlaczego makaronu – mąka jest o wiele bardziej praktyczna!). Nie powiem Wam jakie leki kupić, bo nie jestem kompetentna w tym temacie.

Jednak nastraszę Was w jednym temacie. Kwarantanna domowa. Czerwona strefa! Czy jakkolwiek tam nazwa się areszt domowy obowiązkowy, lub dobrowolny (w czerwonej strefie niby można się poruszać, jak komuś zdrowie niemiłe, ale raczej nikt tego nie robi). Jak więc realnie przygotować się na czas odcięcia od ‘normalnego’ życia. Makowa zdradzi Wam pro tipy! ;)

 

 1. Wykup abonament na Netflix, Prime Video, HBO, i co tam jeszcze jest w galaktyce.
  Bądźmy poważni – my młodzi jesteśmy narażeni bardziej na śmierć z nudów niż tę od korony’
 2. Wypożycz lub nabądź kilkadziesiąt książek dla siebie i dzieci;
 3. Kup możliwie dużo gier rodzinnych;
 4. Kup PS4 oraz XBOXa… i zapas gier;
 5. Jeśli jest się osobą samotnie mieszkającą, wprowadź się do kogoś. Tyle tygodni samotności nikomu nie zrobi dobrze na głowę. Po pewnym czasie wizja wspólnego leżenia z kimś na OIOM-ie może wydać się atrakcyjna.
 6. Zaopatrz się w dużą ilość papieru toaletowego. Ten makaron który wszyscy zakupili jest silne kupogenny!
 7. Zawczasu zakup orbitrek lub rowerek stacjonarny gdyż ponieważ.. makaron!
 8. Dzień przed ogłoszeniem kwarantanny oddaj dzieci do dziadków :P [ok tu jasno piszę, że żartuję! dziecię może przechodzić COVID bezobjawowo i zarazić dziadków]
 9. Weź na raty Thermomix. Jeśli posłuchasz Makowej i kupisz mąkę zamiast chleba będziesz umiał- nawet jako kulinarna niedojda – zrobić sobie chleb, kopytka, placki i ten nieszczęsny makaron również. A jak wszystko ‘dobrze’ pójdzie.. może nie będziesz musiał spłacać rat (czaaarny humor ;))
 10. Kup dużo nowych zabawek, które będziesz dawał dzieciom codziennie po jednej. Bądźmy poważni, nikt z nas nigdy nie siedział z własnymi pociechami kilka tygodni non stop nie robiąc niczego w domu. Nie bądźcie naiwni!
 11. Jeśli masz ogród kup możliwie dużo nasionek pomidorów, papryki i innego zielska. Nie, nie w celach spożywczych, ale dla zabicia nudy.

Tymczasem zobaczcie co robią znudzeni Chińczycy objęci kwarantanną —-> TU lub TU lub TU ;)

A tak serio serio to zróbcie zapasy, takie na 2-3 tygodnie przynajmniej. Sytuacja jest niepewna. Włosi tydzień temu też heheszkowali i ignorowali ostrzeżenia, zaś obecnie…
Większość stała się więźniami własnych domów.

Bądźcie mądrzy, zabezpieczcie się.

Kupcie mąki + zakwas i drożdże – będziecie mieli codziennie świeże bułki i chleb. Kupcie puszki, słoiki – pasty czy obiadowe. Do tego suche strączki i zamroźcie trochę mięsa.
No i kawę i mleko do kawy – wiadomix, trzeba mieć w życiu priorytety ;)
Kobiety środki higieniczne “okresowe” czyli tampony i podpaski. Trochę więcej chemii.
Jakieś środki przeciwgorączkowe, bo przecież nie będzie miejsca w szpitalu dla każdego z COVID.

A co do reszty… tylko spokój nas uratuje :)