Parenting

Jak wybrać dobry plecak dla dziecka?

Skompletowanie wyprawki dziecka lub tym bardziej dzieci to coroczna męka rodziców. Pierwsze dwa sezony szkolne, można odnaleźć w tym jakiś fun, jednak z każdym rokiem jest coraz ciężej. Jeśli ktokolwiek – kto nie ma dzieci, lub je ma, a nigdy tego nie robił – uważa, że nie ma o czym mówić i co to za problem… to znaczy, że nie ma dzieci i nigdy tego nie robił.

Wyprawka do szkoły

Zakup plecaka (rozmiar, jakość, model, uroda), kapci (które można w danej szkole, w których nie poci się noga, które się nie rozwalą po tygodniu), strojów na w-f (tylko on-line więc 5 pomyłek z rozmiarami), piórników, zeszytów, bibelotów mniejszych, biurka, krzesła, lampki ect., to niezła gimnastyka. Jak dodamy tego skupowanie jesiennej garderoby (która do sklepów wchodzi w połowie sierpnia i co roku znika jakby miała nastąpić zimowa zagłada zombie), butów.. Matko, zimny pot na plecach ;)

No ale większa część tych akrobacji już za mną (został tylko mini remont pokoju Maksa oraz część obuwia). Od 2-3 tygodni relacjonowałam – na Waszą prośbę – te przygotowania na instagramowym instastories —> KLIK . Dużo poleceń znajdziecie także we wpisach z ubiegłych lat (lupka i poszukiwana fraza np. szkoła, albo buty do szkoły).

Plecak na kółkach

Dziś postanowiłam przedstawić Wam plecak. Choć nazywanie go plecakiem to stanowcze niedomówienie. To konstrukcyjne dzieło sztuki :D. Jestem jego największą fanką, więc – choć postaram się opisać go jak najdokładniej i jak najuczciwiej – to będzie widać w tym wszystkim mój entuzjazm.

Odkryłam go – a mowa tu o plecaku Roller –> nikidomroller.pl rok temu, kiedy to mój syn obwieścił, że większość szkoły ma plecaki na kółkach i on chce tylko i wyłącznie taki model. Zrobiłam wtedy dokładny research internetu i ten właśnie plecak przykuł moją uwagę. Jego design, funkcjonalność i jakoś wykonania. Nie był jednak tani. I tak jak cena to nie problem, jeśli kupujemy coś jakościowego na lata (Maks 100% swoich jakościowych plecaków ma od pierwszej klasy, do teraz!), tak nie byłam pewna czy ta miłość do kółek mu nie minie. Kupiłam więc tańszy plecak na kółkach i obserwowałam sytuację. A ta szybko pokazała, że jednak dobrze jest słuchać dzieci. Co więcej inny chłopiec w szkole miał Roller’a i szybko zaczęłam żałować, że decyzji nie podjęłam rok temu.

Maks plecaka na kółkach używał cały sezon szkolny i nie rozpiął nawet części z szelkami. Chodził z nim czy to do auta, czy nogami (ponad 2 km) i w tym roku orzekł, że nieodmiennie tylko kółka. Jego entuzjazm zaczęła podzielać Lenka i tak oto wiedział, że w tym roku w naszym domu pojawią się Rollery!

roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach

Ulga dla kręgosłupa

Czym różnią się od reszty? Po pierwsze jakościowym wykonaniem plecaka, ale także kółek, które mają średnicę 17,5 cm, pokryte są poliuretanem dzięki czemu są ciche i komfortowe w użytkowaniu, ale także zapewniają stabilną jazdę na zakrętach.

Plecak jest lekki i nie zawiera szelek, nie kusząc w ten sposób do zarzucania na plecy ogromnych ciężarów, a wiemy jakie są one w polskiej szkole i czym grozi długie przeciążanie kręgosłupa.
Roller ma mocną, wytrzymałą konstrukcję, dzięki czemu książki i przedmioty wewnątrz są dobrze zorganizowane i bezpieczne. Książki nie gniotą się, śniadaniówka nie lata po całym plecaku, wymiętoszona z zeszytami.

Do tego wszystkiego plecaki są naprawdę ładne. Można je też zdobić naklejkami na koła (z tym czekamy do rozpoczęcia roku szkolnego) i broszkami (które widać na plecaku Lenki). BTW! Jeśli zamierzacie kupić plecak, to na hasło “MAKOWECZKI” otrzymacie wpinki I naklejki gratis!

Więc można już oficjalnie odliczać minuty do oddania dzieci do placówek i cieszenie się wolnością :D

roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach roller plecak, plecak na kółkach