Moda i uroda

Najlepsze kapcie do przedszkola i szkoły? – Slippers!

Najlepsze kapcie do przedszkola i szkoły? 33


Jak wybrać idealne kapcie czy buty przedszkolne? Najważniejsza rada – but ma być odpowiedni dla Twojego dziecka, nie sąsiadki, koleżanki czy blogerki. W okresie przed przedszkolnym pokazuję Wam zawsze obuwie kilku marek, jako, że każdy rodzic sam wybiera wizualnie i modelowo kapcie dla swojej pociechy. Dla konkretnego dziecka i jego indywidualnie zbudowanej stopy.

W naszej rodzinie wygląda to tak, że Maks nosi buty, jakiekolwiek dostanie. Zaś obuwie Lenki podzielone jest na te w którym spędza całe dni (—> klik) oraz inne w którym chodzi na przeróżne wyjścia krótsze.

Wygoda

Parametr nr. 1.  Jeśli but nie jest wygodny, dziecko nie chce w nim chodzić, nie umie go ubrać lub but go ociera czy sprawia inny dyskomfort, należy rozważyć inny model. Pamiętajmy, że maluch w takim obuwiu będzie spędzał większość dnia. Komfort ponad wszystko.

Łatwość ubierania

Przedszkolaki w większości placówek powinny umieć nakładać buciki same. Więc nie warto utrudniać im życia. Zamek, rzep czy gumka – ma być szybko, sprawnie i niekłopotliwie. Przy zdejmowaniu, podobnie, dwa ruchy i zdjęte z nogi (bez skarpetki, najlepiej ;)). Czasami rzepy, które wydają się być sensownym wyborem, tracą na praktyczności, kiedy najmłodsze przedszkolaki, zdejmując buty, wyciągają całe paski z zapięcia. A potem oczywiście nie umieją ich nałożyć z powrotem (patrz Lenka).

Dobrane do konkretnej stopy

Jeśli wiemy, że dziecku noga się poci – kupujemy te mocno wentylowane (czasami nawet sandały). Kiedy maluch ma problemy ortopedyczne – nosi obuwie profilaktyczne lub korygujące. Jak mama wie, że wygina stopy na boki, rezygnujemy ze skarpetek antypoślizgowych.
To nasz, rodziców obowiązek, wiedzieć jaki model będzie najlepszy dla naszego dziecka.

Stop Płaskostopiu!

“Dokonując ich wyboru należy zwrócić uwagę na te elementy, które decydują o ich właściwych funkcjach ochronnych i modelujących, takich jak twardy zapiętek, podeszwa (obcas) Thomasa, zakryte palce czy wreszcie jakość materiałów i ich naturalne pochodzenie.

Wszystko to ma istotny wpływ na kształtowanie się stóp Waszego dziecka.

Warto dbać o zdrowie stóp już od najmłodszych lat. Zaniedbania powstałe w okresie dziecięcym, mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie w późniejszych latach.

Profilaktyka i korekcja płaskostopia uwzględnia tryb życia, wiek, płeć, ćwiczenia, obuwie oraz stopień zaawansowania wady. Oprócz odpowiedniego obuwia profilaktycznego należy zadbać o codzienny ruch w postaci ćwiczeń czy np. odpowiedni układów tanecznych. Aby uniknąć powstawania płaskostopia konieczny jest również bezpośredni kontakt stopy z nierównym, naturalnym podłożem. W przypadku korzystnej aury, będzie to chodzenie po trawie, kamieniach czy piasku. Dochodzi wówczas do odruchowego skurczu obronnego mięśni krótkich w stopach, powodując stopniowe ich wzmacnianie. Doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń będzie też jazda na rowerze ze stopami dostającymi do pedałów dosiężnie. Zmusza to stopę do energicznej pracy w warunkach odciążenia.

Przykładowe ćwiczenia:

1. Siad na ławeczce, ruch – chwytanie pacami stóp leżących przedmiotów.

2. Siad na ławeczce, ruch – chwytanie palcami stóp kredki czy pędzla i próby malowania,

3. Siad płaski podparty, ruch – wykonać wszystkie możliwe ruchy w stawie skokowym,

4. Leżenie tyłem, ruch – uniesienie nóg w górę, rozchylenie kolan na boki, i “bicie brawa stopami”.”

(materiał ze strony slippersfamily.com)

Inne ważne cechy dobrego obuwia:
– Odpowiednia długość, szerokość i głębokość
– Tęgość obuwia, odzwierciedlająca szerokość stopy
– Cholewka powinna przytrzymywać nogę bez krępowania ruchu zginania.
– Inną istotną cechą kapcia jest surowiec, z którego jest wykonany  (skórzana wkładka)
– Podeszwa ma być elastyczna w każdej płaszczyźnie
– Waga buta

_MG_1229

slippers-002 _MG_1252 _MG_1254

_MG_1268
kapcie do przedszkola, kapcie do szkoły, slippers kapcie do przedszkola, kapcie do szkoły, slippers kapcie do przedszkola, kapcie do szkoły, slippers

kapcie do przedszkola, kapcie do szkoły, slippers
kapcie do przedszkola, kapcie do szkoły, slippers
kapcie do przedszkola, kapcie do szkoły, slippers

Lenka:
Bluzka- Kappahl Newbie
Spodenki- Grain de Chic
Podkolanówki- Mrugała
Torebka- Marta made it
Tatuaże- Blacsis
Kapcie- Slippers

Maks:
Spodnie- Boom Boom
K
apcie- Slippers

 

W naszej szafie po raz kolejny zagościły (obok butów –> klik) jedne z naszych ulubionych modeli kapci-  Slippers. Wraz z producentem przygotowaliśmy dla Was RABAT – 15% – hasło ‘Makoweczki’!