Od pół roku napływały do mnie pytania: MM, co z ubrań najlepiej sprawdziło się Lence w przedszkolu?
Chciałam Wam napisać ten post przed wakacjami, jednak nie do końca miałam z czego zrobić poglądowe zestawienia, jako, że w sklepach królowały letnie i zwiewne stroje, niczym nie pasujące do jesienno- zimowego marszu czy przesiadywania w szkolnej ławce.

W tym tygodniu wiele z Waszych pociech przestąpiło próg przedszkolny. Pewnie popłynęła niejedna łza, z obydwu frontów. Choć jest też nadzieja, ze pojawiły się uśmiechy i złączyły się małe rączki w obietnicy przyjaźni.

Aby ułatwić dziecku przedszkolną codzienność, dobrze jest odpowiednio przygotować garderobę dziecka. Tak, żeby codzienny strój ułatwiał a nie utrudniał zabawy, zdobywania wiedzy i podróży do placówki.

 

1. Zestaw legginsy + tunika

Lekka tunika i legginsy to opcjonalnie najlepszy strój. Legginsy łatwo jest zdjąć, aby skorzystać z toalety, jako, że pozbawione są guzików, zamków itp. Tuniczkę bezproblemowo można zmienić kiedy się poplami. Z łatwością nałożycie na taki strój kombinezon czy spodnie przeciwdeszczowe. Stanowczy numero uno!

Pamiętajcie! Najlepiej kupować tunikę + legginsy, zestawami, żeby nie okazało się, że np. macie zaprintowane i góry i doły lub nic nie pasuje do siebie kolorystycznie.

ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola
1,2,3,6,7, 11, 19- Lindex (tuniki mamy i są idealne, legginsy z ultramiękką stroną wewnętrzną. bajka!)
5, 13- Mango
8,9- Kukukid
4, 16 17, – Next
10, 12- Nosweet
1
4,15- Zara

ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola

2. Sukienka + rajstopy

Niespodziewanie ten zestaw okazał się niesamowicie praktyczny. Także łatwo nań kombinezon czy wsunąć kalosze. Wciąż całkiem sprawnie obsługuje się rajstopy przy obsłudze toaletowej.
Jednak sukienka ma inne niespodziewane funkcje. Otóż… jest sukienką. Strojem które nagle i niespodziewanie chcą nosić wszystkie dziewczynki. Najlepiej codziennie. Im więcej tiulu, różu i brokatu tym lepiej, ale przechodzą i hipsterskie, stonowane wersje. Aby sukienka. Nastawcie się więc na dokupowanie hurtowych ilości kiecek. Jako, że nakładając dziecku suknię do przedszkola, musicie przynieść drugą, kiedy pierwsza się poplami/zamoczy. A plamiła/moczyła się w pierwszych miesiącach codziennie ;)

ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola1, 2 – H&M
5- Zara
3, 4, 11, 12- Gap
6,9,10 – Mango
7, 8- Nosweet
14, 15- Kukukid
ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola

3. Spodnie na gumkę + koszulka

Szczerze mówiąc, myślałam, że będzie to najlepsza opcja, ponieważ był to główny outfit mojego syna. W wersji chłopięcej najwygodniejszym strojem były joggersy, lub inne ‘łatwoubierane’ spodnie i t-shirt. U Lenki okazała się to najmniej atrakcyjna wersja, dlatego w tym sezonie spodni póki co mamy 2-3 pary i nie śpieszymy się żeby dokupować. Spodnie nie zawsze wchodzą pod kombinezon, nie zawsze łatwo się zdejmują w toalecie. Ciężko wciągnąć na nie kalosze. Plusem tego stroju, jest łatwe podrzucenie czegokolwiek na przebranie (najczęściej wystarczała dodatkowa koszulka).

ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkolaubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola1, 2, 8, 11, 12, 20, 21 – Gap
14, 16- Next
17, 4, 8- H&M
3, 5, 13- Lindex
10- Little Gold King
19 – Zara
18- Pan Pantaloni
1
5- Grain de Chic

ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola

4. Okrycia wierzchnie & ubrania do zadań specjalnych

W optymalnej wersji (jesiennej) kupiłabym:
– kamizelkę (nie za ciepłą)
– płaszczyk przeciwdeszczowy, lub kurtkę przeciwdeszczową
– parkę

 

Jeśli traficie szczęśliwie na mądre przedszkole, Wasze dzieci będą wychodziły na podwórko niezależnie od pogody. Warto zaopatrzyć się wtedy w kombinezon lub przynajmniej spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze. Kalosze szybko stają się ulubionym obuwiem, jako, że dzieci błyskawicznie łapią, że to są te buty w których można skakać po kałużach. A chyba nie muszę mówić, jak przedszkolaki uwielbiają bawić się w Świnkę Peppę :)

ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola1,3- Lindex
4, 6- Gap
5- Zara
7- Next
2, 8 – Sarenza.pl
ubrania do przedszkola, zestaw ubrań do przedszkola

Jakiego stroju nie wybierzecie, najważniejsze, żeby maluchy dobrze zaaklimatyzowały się w przedszkolu. Bo kurtkę czy buty, łatwo jest dokupić :)

Powodzenia!

Jeśli spodobał Ci się artykuł, podziel się z innymi ! Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email