Moda i uroda

Kapcie Slippers do szkoły i przedszkola. W tym roku jeszcze lepsze!

Kapcie Slippers 16

W momencie kiedy mój syn zaczął szkołę (państwową, średnio fajną, z beznadziejnie ułożonymi czasowo lekcjami) oficjalnie (lub po raz kolejny) doceniłam nasze przedszkole. Miejsce gdzie dziecko puszczam pewna, że będzie ono szczęśliwe, zadbane i dopatrzone. Wcześniej było to dla mnie normą. Nie analizowałam ‘jak to u nas jest fajnie, bo może gdzieś jest gorzej’. To była norma. Potem boleśnie przekonałam się, że nie każda placówka jest tak fajna jak nasze przedszkole.

Lenka już od jakiegoś czasu na wakacjach wspominała, że tęskni za kolegami oraz swoją ukochaną panią. Odliczała dni, kiedy już pójdzie do przedszkola. Pierwszego dnia po wakacjach biegła tam piszcząc z radości. Spotkała swojego ‘męża’ (wymienili się w tej wielkiej tęsknocie prezentami) i przyjaciółki.

Cała ta sytuacja byłaby sielanką, gdyby nie fakt, że my, rodzice – przedszkolni – weterani zapomnieliśmy totalnie o przedszkolnej wyprawce, pierwszego dnia puszczając dziecko bez niczego – nawet kapci i szczoteczki nie miała. Bo trochę tak jest, że w pierwszym roku kolekcjonowanie tej wyprawki jest prawie święte i absolutnie wyjątkowe i konieczne (wpisy wyprawkowe I, II, III, IV). W kolejnych latach z przerażeniem przypominasz sobie, że pierwszy września jest za tydzień, a Ty nawet nie pomyślałaś o wyprawce. Cóż..

Kapcie do przedszkola

Ale wracając do tych kapci. Slippersy po raz kolejny stały się naszym przedszkolnym wyborem. W ulepszonej, bardziej trwałej wersji z rzepem przy zamku, żeby się nie rozpinały. Teraz są już absolutnie doskonałe, oddychające i najlepiej wspierające rozwój stopy.

Rok temu dokładnie opisałam Wam “Jak wybrać idealne kapcie czy buty przedszkolne?” (klik)

“Warto dbać o zdrowie stóp już od najmłodszych lat. Zaniedbania powstałe w okresie dziecięcym, mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie w późniejszych latach.

Profilaktyka i korekcja płaskostopia uwzględnia tryb życia, wiek, płeć, ćwiczenia, obuwie oraz stopień zaawansowania wady. Oprócz odpowiedniego obuwia profilaktycznego należy zadbać o codzienny ruch w postaci ćwiczeń czy np. odpowiedni układów tanecznych. Aby uniknąć powstawania płaskostopia konieczny jest również bezpośredni kontakt stopy z nierównym, naturalnym podłożem. W przypadku korzystnej aury, będzie to chodzenie po trawie, kamieniach czy piasku. Dochodzi wówczas do odruchowego skurczu obronnego mięśni krótkich w stopach, powodując stopniowe ich wzmacnianie. Doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń będzie też jazda na rowerze ze stopami dostającymi do pedałów dosiężnie. Zmusza to stopę do energicznej pracy w warunkach odciążenia.”

No i możemy się pochwalić, że dzięki noszeniu profilaktycznego obuwia oraz dobrze dobranych kapci Lenka nie ma już koślawych stópek. Jesteśmy idealnym przykładem dla niedowiarków- jakość buta ma znaczenie!

IMG_6639 IMG_6618 IMG_6630 kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers IMG_6644 IMG_6667 IMG_6668 IMG_6671 IMG_6673 kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers

Kapcie do szkoły

Maks rozpoczyna naukę w nowej szkole. Może kiedyś odważę się popełnić wpis nt. ‘małych geniuszy’ w starciu ze szkołą państwową. Ogólnie dramat, porażka i trauma dla całej rodziny. Ale o tym innym razem. Maks pójdzie do drugiej klasy w kameralnej szkole nastawionej na to, że dziecko może iść indywidualnym tokiem nauczania jeśli z programem jest mocno do przodu (wg. diagnozy psycho- pedago Maks jest 3-4 lata do prozdu O.o). Jest więc nadzieja, że ten rok będzie lepszy niż poprzedni… edukacyjnie i rozwojowo, bo jeśli chodzi o obuwie to kolejny rok spędził w Slippersach na nogach.

Muszę Wam napisać, że przeskok w ‘zużywalności’ kapci między przedszkolem a szkołą jest ogromny! Maks nosił swoje spippersy od września do wiosny i wymieniłam mu je na nowe tylko dlatego, że… miałam drugą parę a on wyrastał z tego rozmiaru :). Dzieciaki szkolne nie poruszają się już tak często na kolanach trąc górną częścią buta o dywan. Butki zaś są trwalsze i bardziej wytrzymałe. Więc do nowej szkoły czeka na niego para slippersów i… mundurek! :D

IMG_6721 kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers kapcie do szkoły, kapcie do przedszkola, slippers IMG_6748

kapcie slippers

Niespodzianka!

Wraz z producentem przygotowaliśmy dla Was RABAT – 15% – hasło ‚Makoweczki’!

slippersfamily.com

I jeszcze jedno…przy zakupie dwóch par kapci worek gratis :)