Dom i wnętrza, Lifestyle

Kawałek naszej nowej sypialni – kącik chillu + test oczyszczacza Electrolux Pure A9

Trochę ponad tydzień temu zostałam zaproszona na wizytę (osobistą, takie wyróżnienie!) do mojej lekarki rodzinnej. Jesteśmy pod jej opieką już około 15 lat, więc moje zaufanie do niej jest ogromne. Łączy ona medycynę konwencjonalną z Tradycyjna Medycyną Chińską oraz homeopatią i innymi naturalnymi. Jest jednym z najbardziej obleganych lekarzy w Białymstoku, bo na prostą wyprowadziła masę ‘beznadziejnych’ przypadków.

Właśnie ona, nagle zaprosiła mnie na wizytę osobistą, za co jestem mega wdzięczna. Czuję, że to taki prezent od wszechświata ;), gdyż akurat wtedy było ze mną już lepiej, ale jak zostałam zaproszona to postanowiłam skorzystać. To co mi powiedziała pani doktor, zdeterminowało i nadało kierunek dla całej końcówki roku.

Otóż, badając mnie (także puls/oko/język) powiedziała, że ogólnie jest nieźle, ale trzeba popracować nad kilkoma sprawami. Odpicować żołądek i układ pokarmowy – sok ze świeżej kapusty na 2,5 tyg + Sanprobi oraz rozgrzać ziołami (Scolovin). Do tego dwa, góra trzy ciepłe posiłki dziennie (odciążyć układ pokarmowy) i… maksimum wypoczynku.

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9

Odpoczynek w nowym miejscu

To już moja tradycja, że pod koniec roku biorę 2-3 tygodnie wolnego. Jednak w tym roku postanowiłam pójść dalej. Odmówiłam /przełożyłam na styczeń przynajmniej połowę proponowanych współprac, postanowiłam dokończyć tylko to co już było zakolejkowane i oddać się relaksowi.
To co powiedziała dr. D – “to jak będziemy o siebie dbać do przesilenia zimowego, jak się sobą zaopiekujemy, zregenerujemy, odbije się na pierwszych miesiącach nowego roku”. To jest ten moment w roku, gdzie powinniśmy zawinąć się w kocyk i zwolnić o 90%. Nie 5, nie 10, a ile się da. To nie czas na podbijanie świata, stres i pęd, a na dobrą książkę, zdrową dietę i herbatkę ziołową. Domykanie procesów rocznych, trochę analizy i dużo oddychania. Ja dodałam sobie do tego pakietu wizyty u chiropraktyka i wlewy z glutationu.

W wyłapywaniu momentów relaksu pomaga mi nowy kącik chillu czyli część dzienna naszej nowej sypialni. Tylko tyle jestem wam w stanie pokazać, gdyż przez COVID wszystko opóźnia się nam o co najmniej miesiąc. Nie mamy wciąż drzwi i mebli oraz rolety. Ale jest sofa, stolik i fotel. No i super wygodne łoże, także do relaksu w sam raz.

 

Nowość w naszej sypialni –

Oczyszczacz Powietrza Electrolux Pure A9

W naszej nowej sypialni, na równi z naszą wprowadzką pojawił się nowy sprzęt – oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9. Myślę, ze w obecnych czasach jest to urządzenie, które znają już wszyscy. Powietrze mamy, jakie mamy, szczególnie w dużych miastach, ale także na ich obrzeżach, gdzie są jeszcze w okolicy stare domu w których dziadki palą śmieciami i kaloszami. W najgorszych momentach powietrze w mojej okolicy jest tak złe, że dosłownie biegniemy z auta do domu.

Oczyszczacza używamy więc od kilku lat i nie wyobrażamy sobie sezonu jesień- wiosna bez tego urządzenia.

Pure A9 idealnie wpisał się w nową przestrzeń naszego domu, designem i urodą. Nie widziałam atrakcyjniejszego wizualnie oczyszczacza. Większość jest duża, toporna i stanowczo nie upiększa wnętrza. Ten jest wyjątkowy! Ale uroda to nie jedyna jego zaleta.

 

UWAGA! Mam dla Was specjalny rabat -200zł! Kod —> PUREA9_Makóweczki  i działa on w mediaexpert.pl (TU KLIKNIJ)

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9

Obsługa i dedykowana aplikacja na smartfona

Oczyszczasz jest super prosty w obsłudze. Możemy nim sterować za pomocą dwóch przycisków na urządzeniu lub dedykowanej aplikacji na smartfona – Wellbeing. Poziom oczyszczania ma dwa tryby Manual (w którym sami dostosowujemy pracę oczyszczacza) oraz Smart z systemem PureSense, w którym oczyszczacz sam dostosowuje pracę do warunków otoczenia. Do tego możemy włączyć lub wyłączyć jonizator powietrza. W appce dostajemy też mnóstwo informacji o stanie powietrza w naszym domu: PM, wilgotność, temperatura oraz na zewnątrz ( aplikacja pobiera dane z najbliższego punktu pomiaru od naszej lokalizacji).
Za pomocą aplikacji możemy sterować oczyszczaczem nawet, kiedy nie ma nas w domu – np. 2 godziny przed powrotem z pracy ją odpalić i zmienić powietrze w domu na czyste i świeże.
Ważne info dla rodziców – urządzenie posiada blokadę dziecięcą, więc nie ma obaw, że dzieciaki coś poprzestawiają.

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9

Ultracichy Oczyszczacz Powietrza

To nasz trzeci oczyszczacz  i jest on stanowczo najcichszy!
Przy minimalnym poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 17 dB  Oczyszczacz Electrolux Pure A9 działa tak cicho, że praktycznie w ogóle nie słychać. Nawet przy maksymalnej prędkości poziom hałasu wynosi zaledwie 49 dB. Śmiało więc można zostawiać go na noc w pokoju śpiących dzieci.

 

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9

Oczyszczacz powietrza ars alergeny, bakterie i smog

Jesień/zima to czas w którym odzywają się alergie – skóra moja i dzieci zawsze jest w gorszej kondycji, gdyż mamy wszyscy alergię na kurz, roztocza, pleśnie i grzyby. Dlatego oczyszczacz jest bezwzględnie konieczny i używany w naszym domu. Głęboka filtracja skutecznie wychwytuje w powietrza 99% bakterii i substancji drażniących, takich jak roztocza czy alergeny niebezpieczne dla zdrowia pyłki smogu PM10, PM2.5 a nawet PM1.0. System AirSurround wywołuje silny, ale płynny ruch spiralny powietrza w pomieszczeniu. Cyrkulacja oczyszcza powietrze do 3 razy szybciej niż rozwiązania poprzednich generacji.

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9

Pure A9 jest zalecany do pomieszczeń do 92 m2, dlatego, jako, że mamy dom dużo większy, używamy także dodatkowo poprzedniego modelu oczyszczacza Electrolux, który opisywałam Wam —> TU ,a który ustawiony jest na najniższym piętrze naszego domu, tuż przy tarasie, którym czasami wietrzymy dom.