Lifestyle, Moda i uroda, Parenting

Kiedy wydatki są większe niż to co na konto wpływa – czyli back to school bez ściemy!

Zagalopowałeś się w wakacyjnych wydatkach? Poniosła Cię fala wczasingu i uznałeś, że pieniądze jak woda, muszą płynąć? Miałeś latem remonty, przeprowadzki, a może kupiłeś auto?

Lub  – co gorsza – Twoja sytuacja finansowa pogorszyła się ze względu na pandemię i budżet nagle stał się mocno okrojony?

Co łączy te opisy – początek września ;).

Co się wydarzyło to się wydarzyło, trzeba jednak poprawić koronę i … przygotować się na jesień, dzieci do szkoły i dom na zimę.

Innymi słowy, nie owijając w bawełnę, nadchodzą gruuube wydatki.

Usiadłam kilka dni temu, żeby kupić dzieciakom ubrania. Same ubrania. A nie, jeszcze buty. Wyrosły ze WSZYSTKIEGO. To nawet nie jest jakaś mocna hiperbola. Obydwoje urośli PONAD 10 CM (serio, serio!) przez wakacje! Nogi przeskoczyły im od wiosny o 2 rozmiary u Lenki i 4 (!) u Maksa. Innymi słowy musiałam obkupić dzieci od bielizny, przez basic czyli topy, spodnie, bluzy po buty, kurtki i kalosze (Lenki nowa szkoła jest taka, że raczej deszcz im nie przeszkodzi w wychodzeniu na podwórko). Kto zrobi szybki rachunek ile wydałam. Podpowiem- zabolało!

 

Zabieram się też powoli do wydatków związanych ze szkołą – temat także nie tani. Sam ‘osprzęt’ szkolny to już ładna sumka. Jako, że – z dużym prawdopodobieństwem – powróci (w jakimś momencie roku) edukacja zdalna, trzeba zadbać o sprzęty do nauki zdalnej. W wielu szkołach istnieją także klasy ipadowe – znowu wydatek!

Zaczęliśmy też wybierać zajęcia dodatkowe. Lenka- angielski, hiszpański, basen i tańce. Maks – crossfit (dla młodziaków), angielski i hiszpański. Płatność często z góry za półrocze. O czymś zapomniałam? Bilet miesięczny, lunchówki, worki… To jakaś niekończąca się, mrożąca krew w żyłach opowieść.

Jeśli moja rozpiska już sprawiła, że masz ciarki na ciele, to spokojnie, nie chciałam doprowadzić Was tak po prostu na skraj rozpaczy i porzucić ;)

Po pierwsze – jesteśmy w tym razem. Większość z nas czuje podobnie w tym okresie w roku.

Po drugie, szczęśliwie istnieją obecnie różne opcje rozłożenia finansowania zakupionych produktów w czasie. Ja chciałam Wam polecić Twisto, aplikacje do zarządzania płatnościami. Dzięki Twisto możecie kupować teraz a zapłacić później  – co to znaczy? Kupując w sklepach możemy płacić kartą Twisto (otrzymamy ją po rejestracji, warto!) lub wybierać Twisto jako metodę płatności w sklepach online. Twisto umożliwia przesunięcie płatności o 30 dni lub nawet do 45 dni, jeżeli założymy konto. Mają też opcję “Podziel na 3”, czyli wydatki o wartości co najmniej 200 zł można podzielić na 3 raty, i to wszystko za 0 zł!

Pierwszego dnia następnego miesiąca otrzymasz zbiorczy rachunek za poprzedni okres. Możesz zapłacić za całość do 15 dnia miesiąca, albo odroczyć płatność o kolejny miesiąc. Koszt przesunięcia płatności sprawdzisz w aplikacji lub na Twoim koncie Twisto .

Na stronie twisto.pl poznasz także listę sklepów w których możesz płacić z Twisto m.in New Balance, Hebe, 5 10 15. A jest ona naprawdę pokaźna.

Po zalogowaniu się na konto Twisto, czekamy 1-3 dni na zatwierdzenie, a po tym czasie możemy spodziewać się telefonu konsultanta, który dokładnie jeszcze raz wyjaśni nam zasady stosowana Twisto, w tym także karty (wirtualnej lub fizycznej), rozłożenia/przedłużenia płatności w ratach i czy też płatności Twisto za granicą. Możecie zadać także wszystkie dowolne pytania – ja bardzo dużo dowiedziałam się z tej rozmowy, także polecam przeznaczyć na nią kilka minut.

Jak dokonać zakupów on-line, tak, aby móc podzielić płatność na 3 raty? Należy wejść do sklepu internetowego przez aplikację Twisto, wybierając przycisk „Idź na zakupy”. Aby podzielić płatność, zrobić zakupy  za co najmniej 200 zł i zapłać za nie kartą Twisto lub Twisto Pay. Później trzeba tworzyć szczegóły transakcji i podzielić płatność.

W ramach Twisto możecie korzystać także z usługi Cashback w wybranych sklepach np. kupując w Smyku czy Deichmannie możecie otrzymać nawet do 10 proc. zwrotu!

 

UWAGA,UWAGA!

Ruszyła właśnie promocja “Podziel na 3” dzięki której użytkownicy obecni i nowi (którzy zarejestrują się do 30/09/2021) będą mogli podzielić wydatki o wartości co najmniej 200 zł na 3 raty za 0 zł zrobione w jakimkolwiek sklepie (obowiązuje do 31/10/2021)!

UWAGA UWAGA 2 ;)

Przy rejestracji przy użyciu kodu MAKOWECZKI lub po klikniecie TU otrzymacie 50 zł NA START!