Podróże

Kostki do zabawy LEGO Friends – nowość od Lego, która idealnie sprawdzi się w podróży

Za nami podróż do Tajlandii – wyjątkowo inna, ciekawa i męcząca za razem. Najpierw pobudka o trzeciej rano i wyjazd o czwartej. Następnie 2,5 godziny podróży na lotnisko. Kolejne 3 oczekiwania na lotnisku przez opóźnienie. Pięć godzin lotu, przesiadka w biegu i znowu niespełna sześć w samolocie. Następnie godzina na lotnisku, 30 min w taksówce, czekanie na prom, 2h promem, czekanie na łódeczkę i na miejscu! Wyjechaliśmy z Białegostoku o 4  rano a dolecieliśmy o 7.. także rano, acz dnia następnego.

Jak tak długą podróż zniosły dzieciaki? Makowiaści są zaprawieni w bojach. Na Dominikanę, lecieli (2 lata temu) 9 i 12 godzin. Później LA (1,5 roku temu) 12h. Wszystkie te loty były jednak bezpośrednie, więc często dzieciaki spały nawet po 5-6 godzin (chyba rekordowo Lenka przespała cały lot z LA, na podłodze ;)).

Po raz pierwszy również lecieliśmy liniami QATAR i muszę Wam powiedzieć, że to klasa sama w sobie. Obsługa, gadżety, posiłki – sztos! A reszta… reszta, to dobre przygotowanie.

Przygotowanie do lotu

Dzieciaki zawsze przed długim lotem wybierają sobie czasoumilacze. Maks książki, gry i filmy. Lenka zaś książki do czytania, książeczki do wypełniania, zabawki oraz także bajki i gry. Nie było lotu, żeby moje dzieci na coś narzekały. Jedzą co dają i lecą na takiej adrenalinie, że wszystko im się podoba. Nawet odgrzebują swoją ukrytą wiedzę i zaczynają mówić językami z obsługą samolotu. Śpią dzielnie w pozycji jakiejkolwiek i starają się być na najlepszym zachowaniu.


Kostki do zabawy LEGO Friends – fun time!

W tym roku po raz pierwszy zabraliśmy w podróż Lego. Wszystko dzięki nowości jaką są kostki do zabawy LEGO Friends. Są to małe, przestrzenne zestawy z serii Friends, zapakowane w walizeczki, w kształcie sześcianów, w których są lalki w konkretnej przestrzeni. Umożliwia to bezpieczne spakowanie i przewożenie zabawek. Każdy zestaw zawiera inną bohaterkę i motyw – piekarz, weterynarz, naukowiec, fryzjerka i muzyk. Choć kostek jest pięć, to wewnątrz czeka jedno z 20 zwierzątek do wylosowania. Kostki trzeba najpierw ozdobić kolorowymi naklejkami, a później można ze sobą łączyć, co daje świetną opcję wielokrotnej zabawy i to w każdych warunkach – w domu, u koleżanki, w podróży, wszędzie!

Walizeczki Lego Cubes idealnie sprawdzą się na wyjazdach wakacyjnych w czasie zabaw w wolnym czasie. Najpierw jest etap składania zestawów, a następnie kreatywna zabawa. Zestawy z jednej strony są małe i poręczne, zaś z drugiej mają masę  ciekawych elementów. Lenka bawi się nimi codziennie i nie może się doczekać kiedy dokupimy piątą kostkę, dzięki czemu będzie mogła ułożyć przestrzenne serduszko.