Lifestyle, Parenting

Kwiaty dla mamy

mama 04


DSC02901-2

Czym jest dla Ciebie macierzyństwo? – pytanie które wielokrotnie zadawano mi w wywiadach… Jakby tą pełnię uczuć dało się zamknąć w jednym zdaniu. Jakby dało się zważyć tą miłość, bliskość przywiązanie i wiedzę.

Odpowiadam w wystudiowany sposób, że to dopełnienie, spełnienie. Najwspanialsza przygoda, której uczestnikiem jestem od ponad 7 lat. Bo jak inaczej opowiedzieć o małym, bezwładnym, pachnącym ciałku, które kładą Ci na pierś. O zaciśniętych piąstkach, pierwszym spojrzeniu. Niezliczonych  ilościach godzin, w których trzymałyśmy malucha na rękach karmiąc go. Jak opowiedzieć o bliskości która rodziła  się dniami, nocami, miesiącami poprzez każdy dotyk, kąpiel, łapkę umazaną w przecierze marchewkowym, wytartą w nasze świeżo uprane spodnie. Jak przekazać radość z pierwszego uśmiechu, kroczka, słowa. Jak w jednym zdaniu zawrzeć cały strach nocnego czuwania w chorobie, podawania syropków, trzymania spoconego, zapłakanego ciałka na szczepieniach. Czy da się opisać pierwszego, mokrego buziaka, wieczorne przytulanie, czy gonitwę pokąpielowych golasów. Rozmowy o sprawach bardzo ważnie błahych, z przejęciem i zrozumieniem. Wieczorne czytanie, przytulanie, a potem niczym kobieta – kot czy inny agent, wykradanie się z łóżka… żeby nie zbudzić… Żeby po 10 minutach już tęsknić za gwarem, zapachem, piskiem i uśmiechami. Nie ma tu nic sensownego, wytłumaczalnego. To ocean miłości z huraganami, zalewami sprzecznych sygnałów i emocji. Bo kto po dniu choroby dziecka, gdzie nie spał w nocy, biegał po lekarzach, podawał leki, gotował zupki, jednocześnie piorąc, prasując, sprzątając, tulił i nosił na rękach pół dnia. Kto po zakupach z 10 siatkami, kiedy dziecko też było nieść trzeba i jeszcze gonić bo uciekało, a potem rozebrać, umyć, nakarmić, żeby znowu rozebrać i znowu umyć i … Kto po takim dniu powie, że jego życie jest bajką i ma sens największy? Tylko mama…

I na tą swoją od 7 lat patrzę inaczej. Rozumiem prawdy, które chciała mi przekazać, mimo, że w wieku lat nastu wydawały się największym banałem. Rozumiem przesłania, anegdoty i przypomnienia. Pamiętam każde piękne, rodzinne śniadanie, które wydawało się oczywistością. Pamiętam zabawy, prezenty, wspólne przygody, wyjazdy i czas spędzony razem. Mam przed oczami jak mama siedzi zalana łzami, bo jestem chora… a potem jeżdżą ze mną do Białegostoku, 120 km. i mieszkamy kątem u babci czy wujków, bo nie chcą mnie oddać na pobyt dzienny do szpitala. Pamiętam jak się przeprowadziliśmy, choć wtedy tego nie rozumiałam, wiem, że zrobili to dla mnie, bo w dużym mieście łatwiej zbudować swoją przyszłość. Rozumiem stres i zamartwianie się o postępy w szkole, kolegów i wieczorne powroty. Pamiętam lampkę w oknie i cień mamy czekającej kiedy wracałam nad ranem. I rozumiem, te przedziwne, nienormalne, czasami głupie w oczach nastolatki, zachowania rozumiem. I choć chcę po mamie poprawić tysiąc rzeczy to jedno niech pozostanie niezmienne – matczyna miłość.

Kilka dni temu po raz pierwszy obejrzałam filmik zrealizowany przez kwiaciarnię internetową Euroflorist. Niesamowicie wzruszający z rozbrajającym podsumowaniem na koniec (po napisach). Zobaczcie same:

Wdzięczności nie wyrażą tysiące słów, jednak te małe gesty dadzą znak, że pamiętamy… A cóż lepiej powie to nieme ‘kocham Cię’, niż kwiaty z dostawą do domu? Te ulubione, czy to polne, czy róże, storczyki. Każde dziecko powinno wiedzieć, jakie kwiaty kocha mama. Moja życie oddałaby za czerwcowe, polne łąki, storczyki i herbaciane róże.

Sama usługa Euroflorist – które zaprosiło mnie do wyrażenia opinii na temat radości i trudów macierzyństwa – jest uosobieniem doskonałości. Wiązanki naprawdę piękne, zaś kwiaty zawsze świeże. Idealne kwiaty dla mamy!

Jakiś czas temu miałam przyjemność korzystać z oferty tej kwiaciarni internetowej w nieco smutniejszych okolicznościach i muszę powiedzieć, że spisali się na medal. Dowieźli mi do hotelu, przepiękny wieniec, czekali pod wejściem godzinę (!) jako, że ze stresu miałam wyłączony telefon. Pomogli mi w piękny sposób po raz ostatni powiedzieć mamie mojej mamy, ‘kocham Cię.. i już tęsknię”

DSC02894-2

ZRÓB PREZENT SWOJEJ MAMIE!!!

Wraz z kwiaciarnią Euroflorist przygotowaliśmy dla Was rabat -10% – hasło “DLAMAMY” –  na piękne bukiety dla mam, które zostaną doręczone (dowolnego dnia, lub) 26 maja. Zaskoczcie swoją mamę!
Bukiety są dowożone do 2h. od zamówienia…