Podróże

Majorka z dzieckiem – najciekawsze miejsca

Majorka z dzieckiem - najciekawsze miejsca 12


Jeśli, tak jak my, podróżujesz z ‘pod dzieci’ i każdy dzień wczasów organizujesz tak, aby dać im jak najwięcej możliwości przeżycia cudownych i niepowtarzalnych chwil, a do tego wybierasz się w najbliższym czasie na Majorkę, ten wpis jest idealne dla Ciebie. Reszta może pooglądać zdjęcia :* :)

1. Palma Aquarium

W pobliżu stolicy Majorki zlokalizowana jest topowa atrakcja –  pokaźnych rozmiarów, hala ‘Palma aquarium’. Traficie tam bardzo łatwo pod warunkiem, że macie google maps ;).
Za wstęp dla rodziny 2+2 zapłacicie około 70-80 EU + nie mniej niż 20-30EU na drobne wydatki na miejscu (można i dużo, dużo więcej jako, że spędzicie tam pewnie pół lub nawet cały dzień, a ceny przekąsek czy dań oraz pokaźnego giftshopu są silnie… europejskie).

Czy warto więc?!
Po stokroć tak!

palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwariumIMG_4506
Zwiedzanie zaczynamy spacerem wśród setek akwariów z przeróżnymi zwierzętami i roślinami morskimi. Dla entuzjastów życia morskiego (takich jak Maks) to nie lada doznanie. Oczywiście synek znał on 90% zwierząt i robił nam prywatne wykłady na temat każdego z nich.

palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium
W międzyczasie, żeby nie było nudno, trasa prowadzi przez mini dżunglę w której możemy zrobić sobie zdjęcie z papugą, obserwować piękne żółwie, wodospady i zostać lekko zmoczeni przez rozsatwione tam zraszacze.

IMG_4572 IMG_4588
Na końcu tej wędrówki dochodzimy do gigantycznych akwariów z wielkimi rekinami czy też płaszczkami. Pod szybami rozłożone są poduchy do leżenia i obserwowania. Bezcenne chwile.

palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium
Cztery lata temu nie było jeszcze części, którą zobaczycie poniżej. Mądrzy organizatorzy dostrzegli pewnie, że dzieciaki, które od 2 godziny przechadzają się w ciszy, podziwiając zwierzęta, muszą dać upust swej energii. Więc gdzieś tam pośrodku parku zorganizowali ‘kuleczki. Wliczone są w cenę parku. Dokupić trzeba tylko skarpetki, jeśli nie wzięliście ich ze sobą z hotelu.

palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium
Dalsza część parku prowadzi już na powietrzu. Kolejne doznania estetyczne dla miłośników majorkańskiej przyrody, oraz kilka wyjątkowych gatunków zwierząt (rekiny młoty i latające ryby – Maks = zawał!).

Jeśli macie nadmiary finansowe za kolejne 100EU możecie karmić i pływać sobie z rekinami. W ogóle na Majorce możecie wszystko mając nieograniczne możliwości finansowe ;). Czyli jak zwykle…

IMG_4613 palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium
No i na końcu to co tygryski lubią najbardziej – plac zabaw wodno – dmuchańcowo – wszelaki, ze strefą chilloutu dla rodziców. Cień + zimne napoje + obserwowanie radości biegających dzieciaków = bezcenne po raz kolejny.

Uwaga! Do każdego z takich przybytków zawsze bierzcie stroje kąpielowe! Zorganizowane są one tak, żeby po spacerze na słońcu najmłodsi mogli się schłodzić. I choć na zdjęciach widzicie golasy, nie idźcie tą drogą ;). Strój czy choć gatki kąpielowe nie ważą tak wiele.

palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium IMG_4626 IMG_4629 palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium IMG_4634 IMG_4647 IMG_4656 palma aquarium, mallorca akwarium, majorka akwarium
Lenka:
Top-
Spodenki- Zara
Sandały- Mrugała

Maks:
all- Zara

IMG_4662

Przy wyjściu dostaniemy nasze zdjęcia z papugą i na tle rybek (patrz–> TU). Bagatela 26EU ;)

2. Marineland

Kolejny punkt obowiązkowy na mapie rodzica. Egzotyczne zwierzęta + bajeczne shows z delfinami i lwami morskimi  (uwaga! konkretne godziny w których odbywają się występy, podane są na stronie Marineland). Dzieciaki chodzą z otwartymi buźkami.

Za wstęp zapłacimy podobnie jak w Aquarium 70-80$. Wszystkie shows, park wodny i inne atrakcje są wliczone w cenę. Dodatkowo płacimy za zdjęcia (można zrobić sobie z delfinem i lwem morskim) oraz przekąski.

Marineland mallorca, majorka marineland IMG_4675 Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland IMG_4690 Marineland mallorca, majorka marineland
Kilka słów o plecakach Makowiastych (dostępne na pw TU). Były hitem no 1! Mieliśmy z dziećmi taką umowę, że każdy nosi swoje rzeczy. Nie zawsze te plecaki im pasowały do stroju (co widać na zdjęciach ;)), ale mieli przy sobie swój ręcznik, zabawki do piasku, okularki do wody i jakąś przekąskę. Plecaki są w 100% wodoodporne. Walały się po plaży, wpadały do basenu a nadal wyglądają jak nowe. Baaardzo polecam!

Marineland mallorca, majorka marineland
Kowalski, Rico, Szeregowy i Skipper  ;) – obecni!

Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland IMG_4719
Maks:
all- Zara

Lenka:
sukienka- Zara
buty- Melissa (buty nr. 1 całego wyjazdu. zdetronizowały nawet native i crocs – POMOCJE!)

IMG_4725 IMG_4726
Jak pisałam wyżej w każdym tego typu miejscu jest jakaś atrakcja wodna. W Marineland jest to mini park wodny. Obok niego rozstawione są parasole i krzesełka dla rodziców. Można tam spożyć ziiiiimne drinki i odsapnąć chwilę.

Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland Marineland mallorca, majorka marineland
Z tyłu za Marinelandem jest bezpłatna, piękna plaża, także jak wybierzecie się tam na cały dzień to zabierzcie ze sobą zabawki wodne i ręczniki.

IMG_4805

3. Parki wodne – Hidropark Alcudia, Western Park i Aqualand El Arenal

Wejście do parków to koszt ponad 80EU na rodzinę . Jak byliście wcześniej w Marineland to dostaniecie kupony zniżkowe do Aqualandu cy Western Park (jedna firma). Można tez kupić bilety online i wydrukować (4 % taniej), ważne są przez cały sezon. Leżaki płatne po 4EU (za sztukę), szafki po 8EU, parking 5EU. Jako, że przebywa się tam cały dzień, na jedzenie i inne drobiazgi (np. zdjęcie z anakondą! >klik<) wydacie pewnie jeszcze z 50EU. Tanio więc nie jest. W tym roku byliśmy tylko jeden raz w jednym parku, zaś 3 lata temu, trzy razy w dwóch parkach. I nigdy się nie nudziliśmy ani nie żałowaliśmy wydanych pieniędzy.

Który jest najfajniejszy? Poleciłabym się Wam wybrać do tego do którego Wam najbliżej. Choć Aqualand w którym byliśmy w tym roku podobał się nam chyba najsłabiej…

[ To był mój ‘dzień bez aparatu’ więc zdjęć mam kilka i to (poza ostatnim) zrobionych 15 min. przed zamknięciem obiektu)

Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal Aqualand El Arenal