Dom i wnętrza, Lifestyle

Malowanie ze Śnieżką

makóweczki 407


Tak to już chyba jest, że w momencie w którym jesteśmy gotowi orzec, że nie damy już rady, że nie poświecimy danej sprawie ani minuty więcej, bo wyssała z nas tyle energii, że śmiało można by oświetlić miasto. Że mimo, że poddać się nie chcemy, to już dość, bo ileż można! Wtedy właśnie pojawia się na horyzoncie finish…

Kończymy budowę domu. Wszystko jest już ustalone, zamówione i zaplanowane. I choć potrwa to jeszcze 3-4 miesiące, stanowczo można już wyczuć happy end.

W tym tygodniu odbędzie się obróbka wszystkiego co drewniane (parapety, boazeria, belki) i w następnym wchodzi… malowanie. Nie dajcie się oszukać zdjęciom. Choć dzielnie walczyliśmy i próbowaliśmy, to po godzinie, postanowiliśmy mimo wszystko, zaangażować profesjonalną ekipę ;). Niemniej jednak bawiliśmy się przednie. To było niesamowite uczucie móc wspólnie, całą rodziną tworzyć kawałek naszej przyszłości. Jednocześnie mogliśmy obserwować nasze dzieci w zupełnie nowej roli i nowym zadaniu. Jak się można było spodziewać, Lena była szybka i wściekła, natomiast Maks robił wszystko powoli i starannie.

Z całej tej zabawy wynikła też praktyczna wartość. Otóż miejsca, które zostały dumnie przez nas pomalowanie, pomogły mi zrozumieć, że to doskonały wybór farby i chcę mieć nią pokryty cały dom. (“Mam tę moooc..”;))

DSC00863-2

Jako, że 90% naszego domu będzie w kolorze białym, szukaliśmy farby solidnej, odpornej na zabrudzenia i silnie zmywalnej. Takiej która nie boi się brudnych łapek, ciągnących się po ścianie, kiedy maluchy wchodzą po schodach. Takiej, która poradzi sobie z nagłym napływem artyzmu i muralem w dziecięcym pokoju. Farby która dotrzyma kroku rodzinie energicznej, spontanicznej i aktywnej. Oraz naszym wszystkim, dzieciatym gościom. (idea: Spotkanie mam blogerek vs Śnieżka;))

DSC00868-2
DSC00898-2

Mieliśmy przyjemność testować farbę Śnieżka Satynowa, jej specyfikacja przedstawia się następująco:

  • 5x wyższa odporność na szorowanie na mokro od farb lateksowych odpornych na mycie
  • innowacyjny dodatek Teflon*suface protector, ułatwiający usuwanie plam i zabrudzeń
  • nie chlapie podczas malowania
  • łatwa aplikacja, doskonałe krycie
  • wydajność: do 14m2/l przy jednokrotnym malowaniu
  • certyfikat Ecolabel, potwierdzający, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia, przyjazny dla środowiska i spełnia najwyższe standardy jakości

Na stronie internetowej farby, znajdziecie też fajny kreator wnętrz dzięki któremu możecie pomalować wirtualnie swoje pomieszczenie na dowolny kolor i sprawdzić jak może wyglądać w realu.

DSC00891-2

 

***

 

Wózek i drabinka – ohmama.pl

Plakat – NudyNieMa.pl

Bluzy – kukukid.com

Buty – Converse

Spodnie – Zara