Podróże

Mazury z dzieckiem – najciekawsze miejsca

Mazury z dzieckiem 33


Powiedzcie mi proszę, że to żart! Ponoć lato się już skończyło. Ok, super. A kiedy ono w ogóle BYŁO? Czyżbym przysnęła? Coś przegapiła? Gdzie upały i wieczorne wylegiwanie się na tarasie? Gdzie spocona nocą pierś i dumanie czy by dzieci nago do snu nie położyć? I co z moim nowym hamakiem i tarasową huśtawką? W kufajce czy kombinezonie mam się tam ulokować? Jedyne co mi zostało, to marzyć o egzotycznych wakacjach… Już tylko 4 miesiące. Zaczynam odliczanie dni. Tik- tok. No i oglądanie zdjęć podnosi jednak na duchu. Ze 3 ciepłe dni udało nam się tym wakacjom wyrwać.

Na Mazurach tego lata byłam dwa razy. Pierwszy tydzień był deszczowy, więc skupiliśmy się na zbieraniu grzybów, spacerach i korzystaliśmy z kilku promieni słońca (klik). W czasie drugiego wypadu pogoda była ciut lepsza, choć wciąż nieidealnie plażowa. Zachęcała więc do zwiedzania. Często pytacie mnie gdzie udać się na Mazurach z dzieciakami. Dziś kilka wskazówek.

1. Mikołajki

Zawsze na propsie. Deptak, tysiące stoisk z pamiątkami, masa dobrych restauracji – można oderwać się od mazurskiej ciszy na kilka godzin i już po chwili mieć totalnie dosyć zgiełku, zamieszania i pieniędzy strumieniem z kieszeni płynących. Jednak to dobra opcja na słabszą pogodę – zawsze jest co robić.

W Mikołajkach znajduje się także Hotel Gołębiewski ze świetnym basenem (zjeżdżalnie, rwąca rzeka, basen dla maluszków, basen z falami i 3 baseny zewnętrzne –> TU). Polecam przepyszną restaurację.

IMG_6268 IMG_6274 IMG_6276 IMG_6278 Mikołajki

2. Safari, Okrągłe

Kilka kilometrów od Orzysza (tak w p0łowie drogi do Giżycka) znajduje się niezwykłe miejsce – Safari Okrągłe. Za kilkadziesiąt zł możemy pojeździć starymi przyczepami i traktorami po niedorzecznych hektarach pól, zasiedlonych przez mniej lub bardziej egzotyczne zwierzęta. Główną atrakcją jest fakt, że można je wszystkie karmić. Dzieciaki są zachwycone.

Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury Safari okrągłe, mazury
Po przejażdżce można zjeść rybę czy pierogi w restauracji na miejscu. Obsługa jest jednak tak niekompetentna i niemiła, że chyba lepiej wziąć własne kanapki (czas oczekiwania na jedzenie ok. 30 min. tylko po to, żeby nie dostać własnego zamówienia “to pani chciała 3 ryby? a mi się wydawało, że 2” i nie usłyszeć nawet przepraszam. aaaa i dostać rachunek na 100zł. NIE POLECAM!).

Za to wylegiwanie się przy jeziorku obok ukoi każde nerwy. Warto wziąć koc.

IMG_6223 IMG_6225 IMG_6227 IMG_6228 IMG_6229 IMG_6236 IMG_6237 Safari okrągłe, mazury małże IMG_6251 IMG_6256 IMG_6263

3. Giżycko z dziećmi

Stanowczo moje ulubione miasteczko mazurskie. Ma TEN klimat – jezioro, nienachalny deptak, ‘moje’ restauracje.. Spędziłam w Giżycku wiele imprez, wakacyjnych wyjazdów, więc moje wrażenia pewnie podkręcają wspomnienia.

Kulinarne doznania zapewni Wam w Giżycku Ekomarina. Kochamy ją odkąd powstałą i nie ma roku abyśmy nie wstąpili tam na jakieś przysmaki. Obsługa – doskonała. Kolorowanki dla dzieci, zero dziwnych spojrzeń, że 4 dzieci (więc i zamieszanie), uśmiech kelnerek – bezcenny!

giżycko giżycko giżycko, ekomarina 19 40

4. Galindia i Kadzidłowo

O Galindii kilka słów w jednym z najstarszych blogowych wpisów przeczytać możecie — Galindia. Kadzidłowo zaś na blogu pojawiło się dwa razy, ale chyba żadne z wpisów nie przeżył ‘czystek’, które robię co jakiś czas, więc zmuszona jestem odesłać Was na stronę —> TU. W Kadzidłowie w przeciwieństwie do Okrągłego, poruszamy się nogami co jakiś czas przechodzić przez drewniane zapory. Atrakcja raczej nie dla mam z maluszkami i wózkami.

galindia

5. Jeziora mazurskie

Gdyby była pogoda to wystarczyłyby one. Cudowne, pachnące, mazurskie jeziora. Czy to Śniardwy, czy Zielone. Każde niesie ze sobą niepowtarzalny klimat, wspomnienia i historie.

DSC01397-682x1024
Więcej zdjęć we wpisie sprzed 2 lat –> TU

DSC06702-2-1024x683 y-1024x659
Lub sprzed roku —> TU

A jak już robię blogowy przegląd Mazur to koniecznie odiwedźcie TEN wpis.. Padniecie :)

DSC06725-682x1024 DSC06742-1024x682
Zajrzyjcie też do Angeliki, bo ona na Mazurach z dziećmi była po raz pierwszy! :)