Bez kategorii

Metamorfoza pokoju Maksymiliana (nastolatka! ;))

Za niespełna miesiąc synek oficjalnie stanie się nastolatkiem. Powoli dostosowuję się do zmian jakie zachodzą w nim jako osobie, ale to naprawdę rewelacyjny chłopak, więc nie jest trudno.
Jako, że nagle – przez 3 lata – odkąd stał się uczniem, bardzo zmieniły się jego potrzeby i upodobania, metamorfozę przeszedł także jego pokoik. Co raz częściej bywają u niego kumple (czasami nawet śpią w tym pokoju w pięciu… choć ‘śpią’, to stanowcze nadużycie ;)), więc potrzebował kilku nowych mebli – na przykład kanapy do siedzenia. Oczyściliśmy także pokój z 90% zabawek, bo Maks niczym się już nie bawi (rządzą książki, gry i lego). Największą jednak przemianę przeszedł kącik biur(k)owy.

farba magnat

 

Kolory!

Zaczęło się od tego, że Aga (buuba.pl) podesłała mi inspirację pinterestową – ściana w pokoiku chłopięcym pomalowana na 2 kolory – granat i … nie wiem jaki to kolor nr 2 (jeśli chodzi o kolory jestem mężczyzną:).

Zakochałam się w połączeniu barw i spytałam Maksia, czy mu się podobają i kiedy potwierdził, pojechałam kupić próbniki farb Magnat, wybrałam kolory (co pokazywałam Wam na instastories) i chwilę później było już tak:

 

magnat, farba plamoodporna magnat, farba plamoodpornamagnat, farba plamoodporna, magnat creative, magnat ceramic care
Farbom Magnat zaufałam po raz kolejny, jako, że są odporne na plamy, zmywanie i szorowanie – idealne do pokoju żywiołowego nastolatka. Do tego w palecie barw znajdowały się właśnie te kolory, których potrzebowałam, czyli Magnat Creative ‘Nieustępliwy tanzanit’ oraz Magnat Ceramic Care ‘Intrygujący labradoryt’.

Bardzo ładnie pokrywają powierzchnie, choć ogólnie zawsze łatwiej malować jest jasnymi kolorami, tak jak uczyniłam to w metamorfozie sypialni — > TU. Jednak tatuś poradził sobie świetnie i już chwilę później pokoik wyglądał tak:

 

magnat, farba plamoodporna, magnat creative, magnat ceramic care
Maks zachwycił się kolorami nie mniej niż my. Chyba też miał dosyć tej wszechogarniającej bieli ;). Choć ta również została odświeżona przez co pokoik wygląda naprawdę pięknie i czysto.

 

Biurko & kontenerek

magnat, farba plamoodporna, magnat creative, magnat ceramic care, biurko minko

Do kącika naukowego wybrałam meble Minko. Maksowi spodobał się niebieski, matowy blat Softy oraz kontenerek pokryty tym samym kolorem. Biurko idealnie wpasowało się w kąt pokoiku, jako, że jest płytsze niż to, które mieliśmy ostatnio, przez co młody ma więcej miejsca w przejściu, ale wciąż dużo przestrzeni na pracę. Biurko ma dwie szuflady płytkie, zaś kontenerek trzy, głębsze (w zestawie są uchwyty, ale mi podoba się bardziej wersja bez).

meble minko, biurko minkobiurko minko biurko minko plecak na kółkach

 

Krzesło

entelo duo krzesło

Maksymilian potrzebował również nowego, komfortowego krzesła. O polecenie tym razem poprosiłam Was i nie zawiodłyście. Poleciłyście mi krzesło Entelo Duo z dobrekrzesła.pl .

Ma profilowane oparcie dostosowane do wzrostu osoby siedzącej. Jest niezwykle komfortowe i do tego dzięki parametrom ergonomicznym pilnuje prawidłowej postawy w czasie siedzenia. Ma również regulowaną wysokość podłokietników.

Duo występuje w ośmiu rodzajach tkanin i dwóch kolorach komponentów – czarnym lub białym. My wybraliśmy kolor szary pasujący do łóżka i biblioteczki.

entelo duo krzesło

 

Dodatki, kanapa i reszta ;)

Maks jakiś czas temu poprosił nas o kanapę z salonu. Nie stała więc ona od metamorfozy (patrz –> TU) zbyt długo na dole, bo szybko znalazła nowego, szczęśliwego właściciela. W sumie nie protestowaliśmy, bo wiedzieliśmy, że koledzy nie mają gdzie usiąść w jego pokoju więc wszyscy ładowali się na łoże (co nie spinało się z moją wersją dbania o czystość i higienę ;)).

Nie ma co ukrywać, że Maks chciał kanapę, bo była niebieska a to jego ulubiony kolor. Więc teraz kanapa pasuje do ścian (i biurka), a ściany (i biurko) do kanapy.

Do zmiany pójdą plakaty, ponieważ na złączeniu kolorów będzie półeczka, którą przygotowuje nam Minko, także tam ustawimy docelowe ozdoby. Jednak póki co jest naprawdę przyjemnie. Maks zadowolony, więc czego więcej chcieć :)