Lifestyle

Mężu, kiedy ostatnio pochwaliłeś swoją żonę?

Mężu, kiedy ostatnio pochwaliłeś swoją żonę?3

Mam to szczęście, że mój mąż jest wyjątkowy. Docenia i chwali każdy mój wysiłek. Czasem nawet nieco na wyrost. Gestem czy słowem aprobuje moją codzienną pracę i wkład w funkcjonowanie naszej rodziny. Wiem, że jest mi wdzięczny, kiedy wieczorem, zamiast odpocząć z książką na kanapie zabieram się za pieczenie ulubionych przysmaków rodziny. Żeby w naszym domu rozniósł się błogi aromat świeżego ciasta, który potęguje nasze wspólne, wyjątkowe chwile. Trafił mi się taki jeden na milion, ale wiem też, że nie wszystkie kobiety mają tyle szczęścia co ja…

Całkiem niedawno, na evencie zorganizowanym przez markę Palma, dyskutowałyśmy z psycholog Marią Rotkiel na temat roli kobiety – żony w codzienności działania rutyny domowej. W kontekście doceniania siebie samej, oraz doceniającego przekazu od bliskich. I wiecie co? Prawda jest taka, że my kobiety mamy tendencję do zajmowania się całym światem. Codziennie uszczęśliwiamy  swoich bliskich, cały czas pozostając cichym tłem domu. To my gotujemy ulubione obiady, to my prasujemy ukochane bluzy, a wieczorem kiedy zapada zmrok pieczemy ukochane ciasta. A wszystko po to, żeby rano zobaczyć uśmiech na twarzach swoich bliskich. To dla nas największa nagroda.

Uwierzcie mi, my kobiety, mimo że często czujemy się zmęczone,  naprawdę to lubimy. Tylko, czy doceniamy swoją rolę? Czy mamy świadomość tego, że to co dobre bez nas się nie zrobi?

Eksperyment, który pokazywałam —>TU wskazuje na to, że często niestety nie! Kobiety są zaskoczone faktem, że reszta rodziny docenia ich wysiłek. Wtedy pojawiają się łzy i niedowierzanie.

Trzeba to zmienić!

Mężowie!  Rozmawiajcie ze swoimi żonami. Dajcie im znać, że wiecie, jak bardzo są potrzebne i niezastąpione. Nauczcie się pochwalić świetną zupę, czy znakomite ciasto. Bo mimo, że one nie robią tego dla pochwał, wasze ciepłe słowa sprawią , że będą miały świadomość, że są dla was wyjątkowe.

Żony i mamy – zacznijcie prowadzić codzienną listę dobrych rzeczy. Tych, które zrobiłyście i tych, które was spotkały. Od takich najmniejszych spraw jak dziecięca opowieść o piątce w szkole, czy zachwyt rodziny nad upieczonym ciastem. Może taka lista pomoże wam w końcu zrozumieć, że w waszym domu to co dobre bez was się nie zrobi!