Dom i wnętrza, Plac zabaw

Najlepiej

Najlepiej 19

Codziennie przez moją głowę przelewa się schizofreniczny potok myśli.  Jadę rollercosterem skrajnych, matczynych emocji. Patrzę na siebie z boku to ze złością, to z uśmiechem.
Potrafię dziesięciokrotnie w ciągu jednego dnia stanąć i zachwycić się nad teraźniejszością. Nad dzieciakami tak cudownymi, radosnymi, wolnymi. Ich nowo nabytymi umiejętnościami, rozwojem i skrajnie różnymi osobowościami. Nad czasem, który został nam dany w te wakacje, a który staram się wysysać do ostatniej kropli, bo on tak prędko ucieka. Nad porankami z kawą na tarasie i wieczorami w które ganiamy muchy, co okazało się być dla dzieci wielką frajdą.
Planowałam w ten miesiąc dać im z siebie jak najwięcej. Czegoś nauczyć, zmienić nawyki żywieniowe, dać jeszcze więcej swojej miłości. Prowadzić, albo stać z boku.. jakkolwiek potrzebują.
Następną połowę dnia jednak denerwuję się lub przygnębiam, że bałagan wieczny, wieczny! Że jak gotuję to czas mi ‘leci’, czas który powinnam przecież przekierować na tysiące naszych planów. I w sumie to co my w ogóle w tym tygodniu robiliśmy? Czy coś w ogóle udało mi się zrealizować? Jednak dzieci to nie projekt z punktami do odhaczenia. Nie plan jednoroczny. Jeśli widzę, że coś sprawia im szczęście to podążam tam. Rozsiadam się, celebruję i cieszę chwilą. Zagryzam mocno wargę i spycham wiecznie analizujący i kalkulujący korteks, w głąb swej szczęśliwej jaźni. Bo kiedyś moje dzieci i tak nauczą się angielskiego, liter, tabliczki mnożenia. Poznają smak kalafiora i kabaczka. Kiedyś będą odkładały ubrania na miejsce i wycierały nogi po wejściu do domu. Jednak teraz budujemy w naszej pamięci ‘wyspy fundamentów osobowości’ (oglądaliście ‘W głowie się nie mieści’?).  Więc jutro pakujemy się i ruszamy nad morze, żeby ‘nicnierobić’, jeść lody i frytki, pływać w basenie i być razem… Ładować baterie i produkować wspomnienia.

1 3 5 6 7 811 12     17  19

Lenka i jej pokoik:
Sukienka- H&M
Dywanik w kolorowe paski- Zara Home
Dywanik okrągły biały- Lorena Canals
Obraz z arbuzami i naklejki gwiazdki- Blacksis
Wózek z poduchami i lalkami- Ohmama
Poducha kot, panda, wigwam- Kalaluszek.pl
Jelonek – Boramiri
Pudełeczko na komodzie i girlandy- Moimili
Laleczka z uszami- Metoo
Pufa we flamingi- Cocomilo
Stołeczek przy łóżku- Projekt Stołek
Kapciuszki skórzane- Marta Made It
Pościel- Bebeli.pl

Maks i jego pokój:
Spodnie, koszulka- Zara
Dywanik w gwiazdki- Zara Home
Pościel- Bebeli.pl
Plakaty i naklejki- Blacksis