Podróże

Najpiękniejsze plaże Majorki

Najpiękniejsze plaże Majorki 01

Cala Mesquida

Plaża zlokalizowana w północno – wschodniej części wyspy. Cechuje ją przepiękna, krystalicznie czysta woda i piaszczyste zajście do wody. Uwaga! Woda bardzo szybko robi się głęboka. Nie dla rodzin z maluszkami lubiącymi się popluskać na brzegu.

Cala Mesquida l b c a e Cala Mesquida Cala Mesquida h i Cala Mesquida
Wieczorem lub rano idealnym posłem jest spacer wydmami na plaży w celu obserwacji/karmienia kóz i podziwiania widoków.

Cala Mesquida, plecak trunki Cala Mesquida Cala Mesquida

Platja de Palma

Plaża w której zakochaliśmy się 4 lata temu. Zlokalizowana na południu wyspy. Zejście do wody mniej ładne niż na północnych stronach wyspy, więc bardziej do opalania się niż kąpieli. Świetna na lunch lub obiad z bajecznym widokiem, jako, że druga linia brzegowa usiana jest klimatycznymi knajpkami.

1 Platja de Palma Platja de Palma Platja de Palma Platja de Palma

Plaża za Marineland’em

Piękna, fotograficzna plaża, którą odwiedza się przy okazji zwiedzania Marineland. Urokliwa zatoczka portowa z mini klifem i falochronem. Zejście do wody i piasek mniej ładne niż na północy wyspy.

IMG_4771IMG_4803 IMG_4790 IMG_4776 IMG_4772 IMG_4770

Cala de St Vicent

Najpiękniejsza widokowa plaża w górskiej części wyspy. Pocztówkowo piękna i zapierająca dech w piersi. Do kąpieli- fatalna. Konieczne buty wodne. Ale no. 1 dla miłośników podwodnego życia, bo kraby, muszle i rybki są tu dostępne na wyciągnięcie ręki.

Cala de St Vicent Cala de St Vicent Cala de St Vicent 18

Playa de Muro

Okolice Alkudii polecane są dla rodzin z dziećmi ze względu na piękną plażę. Idealny piasek, płytka woda (coś jak Śniardwy – idziesz idziesz i woda do pasa), piękna woda z rybkami dookoła stóp. Minusem plaży jest, że lubi sobie falować kiedy trafimy na wietrzne dni. Jest to jej urokiem ale także minusem kąpieli.

Playa de Muro Playa de Muro Playa de Muro Playa de Muro 11 Playa de Muro 1 3
To jak? Gdzie za rok wybieracie się na wakacje? ;)