Dom i wnętrza

Niezbędne wyposażenie każdego pokoju – żeby wszystkim żyło się przyjemniej

Jest taki jeden sprzęt, urządzenie, które w moim domu jest w absolutnie w każdym pomieszczeniu. To jeden z tych przyrządów, bez którego nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania. Poprawia jakość mojego życia, podnosi endorfiny, dba o mój ruch i po prostu dodaje radości każdej chwili. Towarzyszy mi przy codziennych czynnościach – przy porannej toalecie (makijaż bez niego nie istnieje!), gotowaniu, w czasie pracy i przed snem. To on – w zależności od tego, co w danej chwili jest grane – dodaje mi energii, uspokaja, przekazuje newsy ze świata.

Głośnik bezprzewodowy. My love ;)

Muszę wam powiedzieć uczciwie – jestem wybitnie nietechnologiczna z natury, więc, żebym się o czymś fajnym dowiedziała, to musi mi to kupić mąż i nauczyć obsługiwać. Ja pewnie pierwsze 10 x ponarzekam, jaki to niepotrzebny gadżet i ten świat to w ogóle szaleje z tymi technologiami i po – co – komu – to. W 99% przypadków po miesiącu jestem już wielką fanką danej technologii.

Tak było z bezprzewodowymi słuchaweczkami,  czy – opisywanym dziś – radiem / głośnikiem. Gdyż dzięki nim muzyka towarzyszy mi wszędzie :), a muzyka to życie!

Radio internetowe

Model który Wam dziś pokazuję jest strzałem w 10! To radio cyfrowe Hama DIR355BT. Jakość dźwięku, wygląd i cena są w świetnej równowadze. Nie wiem jak Wy, ale u nas radia słuchało się do tej pory głównie w aucie, gdzie głównym DJ-em jest Lena ( co chwila zmienia stację szukając ulubionych kawałków).  Radio internetowe Hama zmieniło to przyzwyczajenie. Już po pierwszym uruchomieniu grało w domu w tle przez cały dzień, jak za dawnych czasów.

 

Radio występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. W opisie polecane jest jako kuchenne, u nas jednak idealnie wpisało się w klimat sypialni. Może być ustawione pionowo, jak u mnie na zdjęciach, lub na płasko można je przyczepić do półki (za pomocą przystawki montażowej lub przy użyciu zacisku niewymagającego wiercenia), co wygląda bardzo estetycznie (ja niestety nie miałam do tego dobrej półki):

 

Radio cyfrowe oraz internetowe odbiera sygnały audio za pośrednictwem częstotliwości FM, DAB/DAB+, jest też radiem internetowym. Ma siedem przycisków bezpośredniego wybierania, więc można zapisać swoje ulubione stacje. Swoje lub swojej rodziny, gdyż Lenka ma już także swoje fav wszędzie zakodowane.

 

Choć z nazwy jest to radio to tak naprawdę jest to sprzęt dwa w jednym gdyż, dzięki technologii bluetooth można łatwo strumieniować muzykę ze smartfona, tabletu, notebooka i komputera PC. Także w jednej cenie mamy i radio i głośnik. Można je obsługiwać za pomocą aplikacji UNDOK smartfonem lub tabletem. Jednak jak przyjdzie do Was mama, ale chcecie jej kupić radio jako prezent to wciąż może je włączyć analogowym przyciskiem (wiem, że dla seniorów jest to często deal breaker).

 

Atrakcyjna cena sprawia, że imho jest to  także sprzęt idealny do pokoju dziecięcego, do codziennego słuchania ulubionych stacji radiowych, muzyki z telefonu, lub ebooków. Radio internetowe Hama dostępne do zakupu w sklepie morele.net