Moda i uroda, Plac zabaw, Podróże

Planten un blomen

Planten un blomen 29

Nawet procentu uroku ogrodu Planten un blomen nie widać niestety na naszych zdjęciach. Pora roku trochę nie ta, pogoda średnia i co najgorsze, dzieci miały już dość zwiedzania i łażenia (do parku wybraliśmy się ostatniego dnia naszej podróży). Pływały statkiem, zwiedzały centrum, codziennie do pociągu dochodziły 10 minut drogi pieszej w jedną stronę (czasami po 2x dziennie). Było tego dreptania sporo. Przypominam także – to był pierwszy wyjazd Lenki bez wózka i okazała się być naprawdę niezłym piechurem, choć bez ramion wujka Sebcia się nie obyło.

No więc dzieci chodzić po parku nie chciały. Nie wzruszały ich ani kwiaty, ani drzewa ani inne cuda przyrody. Liczł się tylko plac zabaw, który wcześniej pokazałam im na stronie (TU), i on był jedyną zachętą żeby w ogóle chciały gdzieś wyjść (znowu!?). Więc przez park dosłownie przebiegliśmy i w locie złapałam dla Was kilka kadrów. W parku byłam jednak już wcześniej, dwukrotnie i pamiętam ten zachwyt. Masa kwitnących drzew, krzewów i kwiatów. Kolorowe fontanny, tańczące w rytm muzyki. Bajka dla wszystkich zmysłów.

Ale jeśli jesteście rodzicami to pewnie tak jak ja, dość szybko skończycie na spielplatz’u. A ten jest pokaźnych rozmiarów, także utkniecie tam pewnie na długo. Przydadzą się przekąski, bo w pobliżu nie ma żadnego fastoodu ani nawet sklepu ze zdrową żywnością ;). Weźcie koniecznie ubrania na zmianę a najlepiej, jak 99% Niemców ubierzcie swoje dzieciaki w ubranka funkcyjne – nieprzemakalne, niezdzieralne. Bo dzieci oszczędzać się nie będą, a nie jest to polski plac zabaw w stylu – huśtawka, karuzela i koniki. Latem dodatkowo w części placu zabaw pojawia się mini kałużo – jeziorko, oraz pistolety wodne. Zabawa na całego! Wy módlcie się tylko o dobrą pogodę, bo nasza ekipa ze 2h zamarzała na ławeczce. Latem można kimnąć pod jakimś wielkim drzewem, których jest dostatek.

Planten un blomen IMG_0733 Planten un blomen, hamburg IMG_0739 Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg IMG_0754 Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg IMG_0774 Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg IMG_0824 Planten un blomen, hamburg Planten un blomen, hamburg IMG_0817
Maks:
Kurtka/apaszka/buty- Zara
Czapeczka- Lindex
Spodnie- Mango

Lenka:
Płaszcz – Zara
Czapka- Booso
Apaszka- Nosweet
Tunika/legginsy- Lindex
Butki- Mrugała