Plac zabaw

Puść wodzę fantazji!

Lato w mieście ze Studiem Wyobraźni Cartoon Network 01

Lato to czas, kiedy przede wszystkim staramy się spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak jest to możliwe, ponieważ pogoda bywa niezwykle kapryśna (szczególne w tym sezonie). Staramy się więc wymyślać różne kreatywne zabawy, dla znudzonych i zdegustowanych kolejnym deszczem młodziaków, najlepiej takie, w których przy okazji czegoś się uczą. Pan Tata jako stary geek, próbuje przede wszystkim przemycać aktywności związane z nowymi technologiami. Jest dla niego oczywiste, że syn zostanie programistą, a córka cosplayerką ;) (nie żebym wiedziała kto to jest). Niedawno dostał fajne narzędzie do realizacji tych planów.

Jakiś czas temu pisałam Wam o wakacyjnej akcji – Studio Wyobraźni Cartoon Network i warsztatach na których dzieci uczyły się sztuki storytellingu, rysunku i animacji.  Okazało się, że na tym nie koniec i zabawa trwa dalej! Na stronie akcji imaginationstudios.cartoonnetwork.pl   możecie stworzyć m.in. własne animacje, rysunki i scenorysy, a następnie zgłosić je do konkursu Studia Wyobraźni. Zwycięskie prace zostaną pokazane na antenie Cartoon Network!

Konkurs  skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym  6 -14 lat. Jego głównym celem jest pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Kategorie konkursu to : rysunek, scenorys oraz animacja.  Najlepsze prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami – drony, tablety, kamery i inne gadżety. Najcenniejszą nagrodą jest jednak zaprezentowanie zwycięskich pracy na antenie Cartoon Network! Prace konkursowe można zgłaszać do 31 sierpnia 2016 r. Macie jeszcze trochę czasu, więc do dzieła! J

Przy produkcji filmowej częstym wyzwaniem jest zdobycie podkładu muzycznego. Tutaj Cartoon Network wychodzi na przeciw i udostępnia muzykę za free, którą można wykorzystać w konkursie.

Wspominałam Wam też w poprzednim wpisie, że dla wszystkich młodych fanów stacji przygotowano specjalną platformę edukacyjną imaginationstudios.cartoonnetwork.pl, dzięki której mogą poznać kulisy powstawania ulubionych kreskówek oraz stworzyć swoje oryginalne prace. Wśród licznych gier dostępnych na stronie, fani „Pory na przygodę” będę mogli ożywić Fina i Jake’a i dowolnie nimi sterować w rytm muzyki. Będzie można również skorzystać z wielu dostępnych na stronie narzędzi, służących do rysowania, kolorowania, tworzenia storyboardów, muzyki, efektów specjalnych, czy do wprawiania postaci w ruch i przygotowania animacji. Dodatkowo na stronie znajdują się poradniki z rysowania i tworzenia animacji wybranych seriali Cartoon Network takich jak “Pora na przygodę”, “Niesamowity Świat Gumballa”, “Atomówki” czy “Wujcio Dobra Rada”.

Na koniec zobaczcie, jak my sami próbujemy swoich sił w tworzeniu animacji do konkursu :)

Film gotowy więc zgłaszamy go do konkursu Studia Wyobraźni o tutaj: http://imaginationstudios.cartoonnetwork.pl/

Wybieramy zakładkę KONKURS i kategorię: ANIMACJA  – nakręć własny film.

Zrzut ekranu 2016-08-08 o 14.51.01
i klikamy w: WEŹ UDZIAŁ JUŻ TERAZ!

Zrzut ekranu 2016-08-08 o 14.51.37

 

Rodzice pamiętajcie o zgodzie na udział w konkursie, która musi być przez was podpisana!

Trzymajcie kciuki!

A tak robił filmik Maks: