Podróże

Stara kamienica

Stara kamienica 34

Żegnam się z każdym zielonym jeziorem i złotą łąką Z każdym zakamarkiem domu, ogrodu i podwórka. Z drzewami, domami i miejscami
dziecko na wsi

DSC01415
DSC01426

***
DSC01452 wieś, Orzysz DSC01437
czaplabocian bocian

   orzeł kózki osły    kózki, zwierzęta kózki kózki

***

 plac zabaw restauracja Mikołajki

Żegnam się z każdym zielonym jeziorem i złotą łąką  Z każdym zakamarkiem domu, ogrodu i podwórka. Z drzewami, domami i miejscami. Zamykam pewien etap. Choć wcale nie chcę tego robić.

Los jednak postanowił inaczej. Zbiegi okoliczności, mniej lub bardziej szczęśliwe wypadki, odcinają mnie od tego miejsca. Dom babci nie będzie już dobrem rodziny. Nic już nie będzie takie same. A było jakby porządkiem rzeczy.

Wakacje u babci. W Orzyszu. Na Mazurach, które są częścią mnie.W miejscu w którym się wychowałam. W którym chodziłam pierwsze trzy lata do szkoły. W którym przeżywałam pierwsze miłości i upadki.. Które uwielbiałam jak żadne inne na świecie.

Miejsce które zaszczepiłam w sercach moich dzieci. Wiem jak bardzo je kochają. Wiem też, że nie rozumieją kiedy mówię im, że to ‘ostatni raz’. Bo niby możemy przyjechać gdzieś do hotelu czy pensjonatu, ale to nie będzie to samo. Nie będzie to stara kamienica z okropnym podwórkiem. Nie będzie drewnianych schodów i skrzypiącej podłogi. Nie będzie pieca do którego z dziadkiem podkładałam ogień.

Nie będzie stołu w kuchni.. I palców które zawsze w niego stukały.