Dom i wnętrza

Sypialnia

Sypialnia 13


Bardzo chciałam Wam pokazać naszą sypialnie, jako, że projekt wyszedł całkowicie z mojej ręki… a bardziej głowy. Celowałam w ciemno licząc, że efekt będzie przynajmniej poprawny. Wyszło naprawdę doskonale i przytulnie.

[Powinnam zacząć jednak od tego, że nie mam odpowiedniego sprzętu fotograficznego, a dokładnie to obiektywu, żeby oddać urok całości efektu. Może się wkrótce dorobię :). ]

Sypialnia jest dość mała. Nasz dom posiada pięć pokoi – salon na dole i 4 na półpiętrach. Mogliśmy na sypialnię wybrać pomieszczenie około 20 m2 lub 10 m2. To pierwsze ostatecznie stało się salonem nr. 2 zaś sypialnia, która służy nam głównie do spania lub innych aktywności do których wystarcza łóżko w tym rozmiarze miała śmiało wystarczyć.

Z rzeczy zastanych i niezmiennych miałam wypukłość na środku ściany (komin) i białą belkę z boku. ściankę z kominem wyrównałam/wyśrodkowałam tworząc po dwóch stronach przestrzenie o tych samych odległościach. Gdzieś na Pinterest podejrzałam podobną sypialnię która miała właśnie takie komody po  bokach. Potrzebowałam jednak porządnych półek na moje książki i tu powstała wizja zrobienia takowych, na mocnych wspornikach po mojej stronie łóżka. Nie byłam jednak pewna co do symetrii i odwzorowania tego schematu po drugiej stronie. PT nie jest nałogowym czytaczem tak jak ja i to nie byłoby to ani prawdziwe ani potrzebne. Tu powstał pomysł zawieszenia plakatu z zabawnym hasłem Andy Warhol – ‘I never read I just look at the pictures’. Złamanie symetrii wygląda doskonale choć jak pisałam wyżej, zdjęcia tego nie oddają.

Do całości efektu brakuje jeszcze kilku elementów, więc może kiedyś pokażę sypialnię jeszcze raz, sfotografowaną obiektywem szerokokątnym. Będą już rolety, kwiaty i może fotel albo mała toaletka… We’ll see..

DSC02440 DSC02441 DSC02442 DSC02445 DSC02447 DSC02448 DSC02449 DSC02450 DSC02452 DSC02454 DSC02455 DSC02463
Plakat- Nudy nie ma
Lampy stojące- TU i TU
Lampy sufitowe- TU
Stolik/pojemnik/dywanik- Zara Home
Uchwyty- Regalka
Łóżko – meblarnia.com.pl