Lifestyle

Syrop z cebuli

Syrop z cebuli 06

najlepszy na przeziębienie

Po 2,5 tygodniach przedszkola Lenka zalicza właśnie pierwsze przeziębienie.. Szczęśliwie już widać, że ma geny swego brata i będzie to 2-3- dniówka. I oby tak zostało :). Leczymy się więc metodami naturalnymi. Piżama, koc, dużo bajek i kolorowanek. Słodkie lenistwo i przywileje, których siostrze zazdrości zdrowy Maks.
Naszym głównym ‘lekarstwem’ na takie lekkie stany przeziębieniowe jest syrop z cebuli.

syrop z cebuli

przeziębienia, grypa, kaszel

sok z cebuli

domowe sposoby na przeziębienie, sposoby na kaszel

DSC02672a

Przepis:
Cebulę pokroić w kostkę lub plastry. Ułożyć warstwowo przekładając miodem (jeśli dziecko ma alergię można użyć cukru). Odstawić na noc (syrop jest gotowy już po kilku godzinach). Podajemy dziecku 2-3 łyżeczki dziennie.

W opcji zmodyfikowanej możemy dodać cytrynę lub czosnek (jeśli jest szansa, że nasze dziecko to wypije.. u nas brak takowej ;)).
Syrop (stojący w temperaturze pokojowej) najlepiej robić co 2-3 dni. W lodówce, odlany, może przebywać dłużej (nawet do dwóch tygodni).

Cebula jak i czosnek nazywane są ‘naturalnymi antybiotykami’ i mają wiele właściwości oraz zastosowań medycznych. Cebula wykazuje właściwości lecznicze a także uodparniające oraz uzupełnia niedobory witamin i minerałów ( zawiera: siarkę, żelazo, potas, magnez, mangan, fluor, wapń, fosfor; witaminy (A, B, C i E); flawonoidy, glukokininę). Syrop podawany w trakcie przeziębienia ma działanie przeciwzapalne i wykrztuśne.

sok z cebuli

sposoby na przeziębienie, kaszel

DSC02693a DSC02699a

A jak Wy radzicie sobie z przeziębieniami przedszkolaków?