Plac zabaw

Testy nowych pojazdów

Testy nowych pojazdów 10

Najukochańsza pora roku, niesie ze sobą rytualny powrót aktywności sportowo – podwórkowych. I znowu łatwiej będzie podołać zadaniu, bycia zaangażowanym rodzicem. Długie, jasne popołudnia wręcz zachęcają do ruszenia z domu na pole czy dwór (cokolwiek tam mamy za oknem ;).

Testy nowych sprzętów czas więc zacząć.

1. Biegówka skuterek aka motorek (tak go nazwała Lenka)
Podobną pozycję prezentowałam już jakiś czas temu w wersji miętowej. Równie ładny, acz droższy.
Pamiętacie jak pod koniec jesieni wyzbyłam się biegówek ze względu na problem Lenusiowej koślawości kolan? W sezonie zimowym pracowaliśmy nad ich prawidłowym ustawieniem – rehabilitacja, plasterki, balet, ćwiczenia domowe i odpowiednie buty. I po półrocznej akcji mogę śmiało powiedzieć, że jest o niebo lepiej. I nawet na biegówce Lenka nie ustawia kolan do środka, więc postanowiłam pozwolić jej pośmigać, na początku na jedynym ocalałym Micro G-Bike+ (patrz –> TU i TU) i obecnie na drewnianym ‘motorku’.
Jaki prezentuje się ten ostatni? Dość lekki, zwrotny i wygodny. Posiada piankowe koła przez co staje się bardziej pojazdem miejskim niż terenowym. I jest naprawdę piękny, wizualnie.

2. Samochód na akumulator.
Zdaje się, mówiłam kiedyś, że nie jestem wielką fanką autek na akumulator. Pojazdy imho, powinny kojarzyć się z ruchem, sportem i aktywnością. Jednak pominęłam subtelny fakt – wciąż są świetną… zabawką. Oświeciła mnie Lenka wojując w domu znajomych o motorek ‘samojeżdżący’. Ot zwykły taki, na akumulator z pedałem. Zachwyt, piski i euforia. Dodałam do tego inną nowość, która wkrótce pojawi się w naszym życiu – własne podwórko po którym tym autem będą mogli jeździć już latem!
Czy muszę pisać, że zachwyt młodych był nieoceniony (wojna także ;)). Wszyscy chcieli jeździć (na raz) lub włączać muzykę (autko ma wgranych kilka piosenek disco i ‘balet’ jak twierdzi Lenka). Ostatecznie okazało się, że na podwórku Lenka preferuje jednak swój motorek, zaś Maks, w stylu panicza, lub po prostu, mężczyzny, pędzi po chodnikach z głowa wysoko w górze, zwracając na siebie uwagę 100% przechodniów, a także aut jadących ulicami.

4 5 6 7

10 11 12

16

Maks:
Kurtka/szalik/spodnie- Zara
Buty- Mrugała

Lenka:
Apaszka/spodnie- Zara
Kurtka- Gap
Buty- Mrugała