Podróże

Ustka przyjazna dzieciom – Hotel Grand Lubicz

Jak 'odpicować' hulajnogi przed sezonem 31

Kiedy tylko orzekłam, że w tym roku nie pojawimy się nad polskim morzem, ponieważ rodzinne wakacje spędzimy na Majorce (>klik<) wzburzyły się wody Bałtyku i dostałam zaproszenia od kilku nadmorskich hoteli. Większości podziękowałam bo było mi z nimi nie po drodze, jednak przez wyjazd do Hamburga i przymusowy przystanek w drodze, postanowiłam odwiedzić jeden z hoteli i przycupnąć w nim na więcej niż jedną noc, aby zdać Wam relację z fantastycznego miejsca w którym możecie spędzić udane, rodzinne wakacje.

Tym Hotelem jest Grand Lubicz w Ustce. Chwali się dumnie 5* i masą pięknych zdjęć oraz atrakcji, ale my już znamy te opisy ze stron własnych czy bookingowych, kiedy następuje bolesne zderzenie z rzeczywistością.

W swym życiu dużo podróżowałam po Polsce i świecie i wiem, jak ważny jest dobry nocleg, szczególnie kiedy ten tydzień lub dwa są naszym jedynym urlopem w roku. Kiedy wczasy mają być relaksem i komfortem, na który w codzienności nie mamy czasu. Do tego, w przypadku polskiego morza, gdzie pogoda jest rosyjską ruletką, ważne jest aby hotel sam w sobie był atrakcyjny – zawierał taką bazę aktywności, żeby było co w nim robić kiedy trzy dni pod rząd leje i wieje.

hotel grand lubicz ustka IMG_0956-2IMG_0880 hotel grand lubicz ustka
No i choć chciałam się do czegoś przyczepić, i kilka maleńkich uwag nawet znalazłam (jeden kanał TV dla dzieci czy też farbki do malowania twarzy, których nie mogliśmy zmyć 2 dni ;)), jednak  w ogólnym podsumowaniu Grand Lubicz okazał się przedoskonały! Ale po kolei:

Pokoje:

Pokoje są komfortowe, łóżka szerokie i przestronne. Osobiście jestem jednak fanką ciut większych pomieszczeń typu studio lub apartament. Zresztą pisałam o tym kilkakrotnie. Zawsze wybieramy na dłuższe wyjazdy takie lokale, które nie sprawiają, że kiedy dzieci idą spać, rodzice karnie siedzą w ciszy ;). W wypadku tych pokoi, lampkę wina z mężem można na przestronnym tarasie. O ile jest pogoda.

hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustkahotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka
Wyżywienie:

Ehhh, wystarczy napisać, że przytyliśmy hurtowo, każdy po 2 kg. Jedzenie jest bajeczne, a wybór niedorzeczny. Nie da się spróbować nawet części dań i przysmaków.
Moim hitem było jednak menu lunchowe w restauracji na dole. Chylę czoła dla kucharza. Poezja dla zmysłów!

hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka IMG_0912 IMG_0921 IMG_0923
Wakacyjna miłość <3 :)

IMG_0926 IMG_0928IMG_1193 hotel grand lubicz ustka IMG_1211 hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka IMG_1222 hotel grand lubicz ustka

Atrakcje dla dzieci:

Naprawdę sporadycznie spotyka się hotele z tak niesamowitą infrastrukturą wewnętrzną przygotowaną na potrzeby rodziny. I to jest absolutny hit tego hotelu. Maki od rana biegły na plac zabaw z kuleczkami, potem na pyszne śniadanie i od razu na basen. Od godziny 11 obecne były na zajęciach zorganizowanych przez hotelowe nianie (można zostawić dziecko, aby trochę odpocząć w samotności :)). Potem kręgle, bilard i mini disco. I od nowa..

Szczerze przyznam się Wam, że z całej wycieczki maluchy wspominają Hamburger Dom (opis wkrótce) oraz właśnie hotelowe atrakcje Golden Lubicz. Generalnie dla dzieci cała wycieczka mogłaby się ograniczać do zabaw w hotelu.

hotel grand lubicz ustka IMG_0873 IMG_0875 IMG_0878IMG_0864 IMG_0866 hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka
Atrakcje inne:

hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka hotel grand lubicz ustka IMG_1287 IMG_1303 hotel grand lubicz ustka IMG_1318
Oczywiście nie jest to hotel na każdą kieszeń ale chętnych nie brakuje. Np. w okresie świątecznym nie było w nim wolnych miejsc w ogóle! I wcale się nie dziwię. Cały rok czekamy na wakacje, zbieramy, oszczędzamy, marzymy, planujemy… Ten czas powinien być jedyny w swoim rodzaju i niesamowity!