Dom i wnętrza

Wiosna na tarasie (/balkonie)

Wiosna na tarasie (/balkonie) 05


W tym roku mam wybitną potrzebę posiadania wiosny dookoła siebie. Nie będę przynudzała opowieścią o chorobach, ale pewnie przez ten spadek formy czuję, że słońce i zieleń są dla mnie niczym tlen. Postanowiłam więc pierwszego słonecznego tygodnia zabrać się za prace ogrodowe. Odświeżamy trawnik, zagospodarowujemy dokupioną ziemię i dosadzamy drzewa. Założyłam także warzywniak (będzie w oddzielnym wpisie). Migawki mogliście oglądać już na naszym Instastories.

[Dostaję od Was dziesiątki, baa setki pytań o dom i ogród. Z tego miejsca chciałabym Was zaprosić na nasze instagramowe Instastories. Padły pytania co to w ogóle jest. Otóż w aplikacji na instagramie macie u góry takie kółeczka z twarzami ;). Klikacie w moją i macie tam codzienne filmiki z naszego domu, ogrodu, wyjazdów, po prostu codzienności. Filmiki znikają co 24 godziny, wiec trzeba je oglądać codziennie. No i właśnie tam odpowiadam na Wasze pytania, pokazuje ogród, dzieciaki, przepisy kulinarne codzienne i ogóle tę część niewystudiowaną, a bardzo naturalną i zwyczajną.]

Wracając do tarasu. Większość prac została ukończona, więc można było zdobić. Koniecznie chciałam zasadzić zioła, bo wyglądają pięknie, a są też praktyczne. Z kwiatów wybrałam byliny, żeby, kiedy mi się znudzą, włożyć je na rabaty do ziemi. Znalazłam już także pierwsze poziomki i na razie zostały zasadzone w koszu, jednak później przesadzę je pewnie do warzywniaka. Polecam poziomki także na balkon – w tamtym roku cały sezon dzieciaki raczyły się pysznymi poziomkami, a mieliśmy tylko dwa krzaczki!

taras, ogród, kwiaty na tarasie taras, ogród, kwiaty na tarasie taras, ogród, kwiaty na tarasie taras, ogród, kwiaty na tarasie

 

Zakupiłam w końcu wymarzoną tarasową kanapę z Tchibo. Była szczęśliwie przeceniona po ubiegłym sezonie, kiedy to wzdychałam do niej miesiącami ale budżet był przekierowany gdzie indziej. Zamówiłam także ławeczkę i stolik, już z obecnej kolekcji. Idealnie pasują kolorystycznie do naszego domu i tarasu. Wiszące donice to także Tchibo. Teraz będę czekać aż mąż nawierci mi haki. Pewnie sobie poczekam aż wpadnie teściu i wyręczy syna ;).

Po lewej stronie na zdjęciach widziecie pergolę ze skrzynią i donicą. Tam będą pięły się – w marzeniach – wisterie, ale realnie pewnie coś innego, bo na podlasiu rosnąć nie chcą i uparcie marzną :/.

Jak widać projektem niedokońćoznym są słupy. Od 2 lat nie możemy się zdecydować jak je wykończyć. Pierwszym planem było drewno, jednak okazało się, że obijanie ich podwoi praktycznie ich objętość. Zwykłe białe kolumny jakoś mi tu nie pasują, ale chyba mam autorski projekt z babcią W. więc będziemy działać same. Jak wyjdzie super to Wam pokażę :)

IMG_2961 taras, ogród, kwiaty na tarasie taras, ogród, kwiaty na tarasie taras, ogród, kwiaty na tarasie, kanapa tchibo taras, ogród, kwiaty na tarasie taras, ogród, kwiaty na tarasie