Kuchnia, Lifestyle, Moda i uroda, Zdrowie

Wydałam eBooka Keto Starter! Dieta ketogeniczna – teoria, podstawy, 50 keto przepisów! Jedyny taki keto ebook!

To już fakt! wydałam jedynego takiego eBooka na polskim rynku – podstawy diety ketodenicznej (teoria, oparta o badania medyczne) + 50 smacznych, prostych (naprawdę poradzi sobie z nimi każdy!) dań ketogenicznych. Poznajcie produkt w który włożyłam masę pracy i tonę serca. Dieta ketogeniczna w pigułce:

dieta ketogeniczna, dieta keto, keto przepisy, keto e-book

Keto dieta – ebook

 

Choć całą treść ebooka napisałam sama, po przeczytaniu tony książek i badań medyczno – naukowych, to pieczę i superwizję nad projektem sprawowały dwie wspaniałe dietetyczki – Agata Laskowska zdrowotalk.pl oraz Edyta Węcławska. Także możecie być pewne, że nasze trio to połączenie wiedzy, pasji i doświadczenia.

Ebook “Keto Starter” do zakupienia tutaj

 

Dieta Ketogeniczna – początki

 

Kto śledzi bloga dłużej, ten wie, że od lat jadłam zdrowo, a nawet bardzo zdrowo, pilnowałam ustalonej liczby kalorii, ćwiczyłam nawet do 5 razy w tygodniu, sama lub z trenerem i… nic się nie działało. Waga latami, jak zaczarowana, się nie zmieniała. Najprawdopodobniej wpływ na to miał fakt, który odkryłam na początku marca – mam insulinooporność. Mój świat wywrócił się do góry nogami. Umówiłam się do endokrynologa/diabetologa, kilka dni później okazało się, że z powodu koronawirusa wprowadzono izolację i tym sposobem spotkanie z lekarzem nie doszło do skutku. Postanowiłam czas spędzony w domu przeznaczyć na mądrą dietę. Wybrałam ketogeniczną, na początku przypadkowo, gdyż zdecydowałam się na skorzystanie z cateringu, a ten, nie oferował żadnej, innej diety o niskim indeksie glikemicznym.

Catering był jednocześnie dobrym i złym pomysłem. Plusem było to, że od razu zaczęłam jeść low carb i zawsze miałam gotowe dania, czekające na mnie w lodówce. Minusem cateringu był fakt, że nie edukowałam się od początku w tajnikach wiedzy ketogenicznej. Nie wiedziałam na przykład, że 50 g węglowodanów (które serwował catering), to przy keto-adaptacji mogło być stanowczo za dużo. Gdybym wcześniej zaczęła czytać i zdobywać wiedzę szybciej osiągnęłabym stan ketozy.

 

Keto gotowanie

Po kilkunastu dniach zaczęłam gotować sama. Najpierw jedno danie dziennie, później dwa, aż w końcu wszystko przyrządzałam sama, zaś cateringowe dania zjadał mąż i dzieci. To był bardzo dobry pomysł, ponieważ sprawnie i stopniowo przeszłam do prawidłowego komponowania posiłków oraz makroskładników. W międzyczasie moje zdrowie niesamowicie zaczęło się poprawiać, a kilogramy ładnie spadały. Sprawiło to, że zaczęłam jeszcze mocniej wkręcać się w dietę, kupując coraz to nową keto – książkę. Nie interesowały mnie te z przepisami, ale te z badaniami medyczno – naukowymi. Jeśli trochę mnie znacie, to zauważyliście, że lubię wiedzieć wszystko, 5 warstw głębiej niż większość ludzi. Łyknęłam więc kilka książek i… zakochałam się!

A przy okazji w 3 miesiące zgubiłam 10 kilogramów, wyleczyłam stany zapalne i zaczęłam tryskać energią!

 

Przepisy keto

Co się je na dieta ketogeniczna? Same przysmaki, zaufajcie mi! Jestem człowiekiem, który nie tyle co lubi jeść, żeby zaspokoić głód, ale kocha jeść pysznie. I dieta ektogeniczną jest jedną z tych na których jesz 1800-2000 kcal, chodzisz najedzony, masz możliwość skosztować i lodów i deserów, alkoholu i grilla i… wciąż gubić kilogramy. Wiem, to jakiś niemożliwy cud! :D

W moim eBooku znajdziecie 50 przepisów, od których cieknie ślinka, co potwierdzają komentarze szczęśliwych posiadaczy książki.

 

Keto starter grupa na facebooku!

Tak sobie pomyślałam, że super ważną częścią procesu przemiany naszego ciała (i umysłu) jest wsparcie fajnych ludzi.
Dlatego założyłam facebookowe grupę keto – wsparcia — >TU

To jest miejsce w którym będziemy się wspierać, motywować, podsyłać keto- nowinki oraz nowe przepisy!
W grupie siła!

Mam nadzieję, że ten sposób odżywiania wpłynie na Wasz wygląd, zdrowie i energię, tak jak na mnie!
<3