Moda i uroda

Wyprawka dla niemowlaka w PRL vs obecnie – KONKURS!

Mama często opowiada mi o czasach w których przychodziłam na świat. Choć było to zalewie trochę ponad 30 lat temu, to jej opowieści brzmią trochę jak Science Fiction. Puste półki w sklepach, zakupy za dolary, i niekończące się kolejki. Żeby skomponować wyprawkę dla mnie – a mama była niezwykłą estetką o czym pisałam Wam TU – wystawała całymi dniami czy to po wózek czy dziecięce mebelki. Nie było przewijaków, podgrzewaczy, wanienek na stelarzach, czy monitorów oddechu. Ubranka wyszukiwała z podziemia dosłownie. To z paczek z USA, to koleżanka upolowała jakąś sukieneczkę, choć sama miała synów (ponoć kupowało się to co było, a nie to co miało sens ;)). Później było już łatwiej kiedy tata zaczął handlować ubraniami w całej Polsce. Wtedy to byłam już jednym z najlepiej ubranych dzieci, a ciuszki po mnie nosiły jeszcze ze 3 następne roczniki znajomych.

Obecnie możemy słuchać tych historii, jako bliżej niezrozumiałych opowiastek. Półki licznych sklepów polskich i zagranicznych uginają się od towarów sprzedawanych na promocjach za bezcen. Szafy naszych dzieci wypchane są ślicznymi ciuszkami, a my często kupujemy coś tylko dlatego, że się nam spodobało, a nie dlatego, że była potrzeba. Ba.. ponoć są nawet blogi o modzie dziecięcej  Serio, serio! Sama w to nie wierzę ;) Słyszałam, że oglądają je dziesiątki, jak nie setki ludzi! Szaleństwo!

yoclub, rajstopki, kapciuszkiyoclub, rajstopki, kapciuszki

Wyprawka dla noworodka

Kartą przetargową stała się więc jakość. I choć dla każdego z nas oznacza ona pewnie coś innego, to warto zainwestować w ubranka z wysokiego gatunku materiałów. Szczególnie kiedy dzieci są niemowlętami lub maluszkami. Skóra takich dzieci jest jeszcze nieodporna na zmianę temperatury, otarcia czy inne dyskomforty. Z resztą imho jakość uzależnia. Sama nosiłabym jakościową czy organiczną bawełnę nie tylko do spania.

Jakiś czas temu odezwała się do mnie marka YoClub, powołują się właśnie na jakość i wykonanie, postanowiłam dać im szansę. Nie zawiedli. Ubranka niemowlęce projektowane przez firmę to kwintesencja jakości w dobrej cenie. Atrakcyjne wzory, bezpieczeństwo, trwałość i wysokiej jakości odszycie. Ubranka i akcesoria dla dzieci na niemal każdą okazję od wyjątkowych uroczystości, przez spacery, a na ubrankach na co dzień skończywszy. Od ponad 20 lat firma ubiera dzieci w całej Polsce oraz w wielu krajach europejskich.

My wybraliśmy dla Lenki kapciuszki, rajstopy i skarpetki. Zaś dla Maksa kalesonki pod kombinezon i zimowe rękawice. Rzeczywiście doskonała jakość w niezwykle przystępnej cenie!

yoclub, rajstopki, kapciuszki, skarpetki dla dziecka yoclub, rajstopki, kapciuszki, skarpetki dla dziecka

 

KONKURS!

Do wygrania są ubranka wyprawkowe dla dziewczynki, YoClub z kosza, który widzicie na zdjęciach.
Wejdźcie w w post na facebooku –> TU, oznaczcie kilku przyjaciół, którym spodobałaby się taka nagroda i napiszcie w jednym – dwóch zdaniach dlaczego to właśnie do Was ma trafić wyprawka.

Wśród komentarzy wybiorę jedną osobę dnia 20 grudnia i ogłoszę to w tym wpisie. Osoba wygrana zobowiązuje się do zgłoszenia na mail: blog@makoweczki.pl

Nagrodę otrzymuje – Monika Sztulc :) Gratulacje!