Plac zabaw

Zabawa na dłużej… (konkurs!)

Mini Chef 009


playdoh ice cream playdoh ice cream playdoh haircut, playdoh townplaydoh bike, playdoh town DSC02978 playdoh figures
Czy wiecie, że ciastolinę Play-Doh poznałam ponad 10 lat temu! W naszym kraju nie była jeszcze wtedy znana szerszej publiczności, ale MM, studentka, przebywała wtedy za wielką wodą jako au- pair, lepiąc ze swoimi podopiecznymi. Wiecie jaka jest wspólna cecha dzieci na całym świecie? – uwielbiają Play-Doh! Mogą godzinami lepić, kleić, formować. Na pytanie ‘pobawimy się ciastoliną’, nigdy nie odpowiadają ‘nie’.

PlayDOh town

Wtedy, dawno temu Play-Doh wzbudzała we mnie zachwyt. Doświadczenia z lepienia miałam jedynie zaczerpnięte ze swej młodości i plastelin w mało atrakcyjnych, kolorowych słupkach, ciężko osiągających stan miękkości, pachnących mało przyjemnie. Niczym nie przypominających delikatniej, pięknej, pachnącej masy w cudownych kolorach. Posiadających setki gadżetów i dodatków.

Więc kiedy Hasbro, zaprosiło mnie do pokazania Wam, nowej kolekcji Play-Doh Town, zgodziłam się z wielką radością, mając w oczach obraz piszczącej z radości Lenki i uśmiech Maksa. Obydwoje od lat znają i uwielbiają tę ciastolinę. Zestawów posiadają kilka i często wracają do zabawy, która jest na lata, a nie na chwilę. Bo choć czasem sama masa może się znudzić, marka, cały czas wymyśla angażujące dodatki i pomysły na zabawę z ciastoliną.

DSC02990-2 playdoh town

Play-Doh Town to seria, zawierająca w sobie najciekawsze dla maluchów elementy codzienności. Zawodów i profesji, podziwianych przez kilkulatki. Tak wiec mamy straż pożarną, policję, salon pielęgnacji zwierząt, lodziarnię, dostawcę pizzy itp. Małe dziewczynki złapią na pewno za zwierzaki aby upiększać ich fryzury, karmić różnymi (odciśniętymi z masy) przysmakami. Absolutnym hitem jest lodziarnia, w której można wycisnąć lody włoskie, ale także kolorowe popsicle. Cała rodzina przygotowuje ciasto na pizze, a potem doprawia do smaku warzywami. Dostawca dowozi ją strażakom, którzy gaszą pożary niebieską plasteliną wychodzącą z otworów w rurach gaśniczych. Są więc emocje, zaangażowanie i godziny zabaw.

Najłatwiej ten szał zabaw pokazać na… filmie. Przygotowałam go Wam, ale zanim pojawi się na blogu, czeka na Was…

KONKURS!

Wygraj Play-Doh!

1.       PLD Town Remiza strażacka

2.       PLD Town Sklepik ze zwierzakami

3.       PLD Town Samochód z lodami

Opisz, pokaż, zaprezentuj nam jak wygląda zabawa z Play-Doh w Twoim domu. Na Wasze zgłoszenia (w komentarzach) czekamy do 22.03.2016. Wyniki pojawią się na blogu – 24.03.2016, we wpisie w którym pokażemy Wam na filmiku, jak Makóweczki bawią się z Play-Doh. Powodzenia!

DSC02933 DSC02942 DSC02950 DSC02954-2